A pampafű gondozása
Az előző oldalon már elmondtam, hogy a pampafű leginkább a tápanyagban gazdag talajt szereti, ez szükséges ahhoz, hogy igazán fejlődjön. Éppen ezért fontos, hogy ültetéskor és a későbbiekben is figyeljünk a tápanyagellátásra. Én nem igazán szeretem a műtrágyákat, de ha más nincs, illetve te szereted, akkor használd nyugodtan. Tavasszal érdemes elkezdeni a trágyázást, én istállótrágyát, vagy marhatrágyát szoktam használni, illetve komposztot.
Nem kell félteni a növényt, bírja a metszést. Sokan kérdezték, hogy mikor és hol kell visszavágni a pampafüvet, erre válaszolok most. Érdemes megvárnunk vele a fagyos hónapok végét, március végén, április elején már nekieshetünk. Ilyenkor egyébként megmutatja a növény a helyes visszametszési magasságot.
Ha megjelennek az üde, friss, zöld hajtások, akkor biztosak lehetünk abba, hogy hozhatjuk a metszőollót. Alaposan vágjuk vissza, a földtől 15-30 centiméteres magasságban, arra ügyeljünk, hogy egyenesen vágjuk a szálakat. Nem kell megijedni, mire kettőt pislogsz, már hozni is fogja újra a szebbnél szebb, és nagy hajtásokat. Szerencsére nem kell sok figyelmet fordítanunk a pampafű növényvédelmére, ugyanis semmilyen betegség, illetve kártevő nem fenyegeti. Egy dologra viszont ügyelnünk kell: a tövénél soha ne legyen álló víz, ugyanis ezt nem szereti!
A pampafű teleltetése
Egy szuper növényről van szó, ami a keményebb fagyokat is bírja, ilyenkor viszont meg kell tisztítanunk a tövét a hótól és a jégtől, vagy pedig be kell takarnunk, még mielőtt megérkezik a hó. Ugye, elmondta korábban, hogy az álló vizet nem szereti, a hó és a jég ugyanolyan rossz az aljánál. Ha pedig nem vigyázunk rá, a dús alsórész szétfagy, ez pedig a növény vesztét okozhatja. Nálam bevált módszer a levelek összekötözése!
Tél előtt semmiképp ne metszd vissza a növényt, nincs más dolgod, mint összefogni a leveleket, és összekötözni, így nem fog megállni közöttük a csapadék, és nem is fog széttörni a növény. A pampafű tövét be szoktam takarni száraz falevéllel, vagy pedig fenyőkéreggel, mind a két megoldás tökéletes! Mint az a főképünk látszik, fonást is készíthetünk a pampafűből és így saját magával köthetjük össze télre, próbáljátok ki, ha van hozzá türelmetek!