Az egyik legközkedveltebb növényt mutatom most be nektek, ami pedig nem más, mint a csodálatos pampafű! Olvassátok el cikkemet, és tudjatok meg mindent a pampafű gondozásáról, neveléséről, metszéséről, illetve teleltetéséről!
A pampafű bemutatása
A pampafű, latinul Cortaderia selloana Dél-Amerikában, elsősorban Brazíliában, Chilében, illetve Argentínában őshonos. Esetében egy nagyon különleges megjelenésű, magával ragadó, nagyon nagyra megnövő, leginkább szoliterként helytálló növényről beszélünk. Tekintélyes megjelenéssel bír, a szoliterekre jellemzően vonzza a szemeket.
Fontos tudni, hogy akár három-négy méter magasra is megnőhet, ezért fontos átgondolni kétszer is, hogy van-e hely számára a kertünkben! Kisebb, szűkebb területeken egyáltalán nem mutat jól, viszont nagy helyen igen, legfőképpen azért, mert terebélyessé is válhat. Engedjünk helyet a pampafű kibontakozásának, akkor lesz csodálatosan szép éke kertünknek. A pampafű örökzöld növény, a szárai végén elhelyezkedő bugák pedig a teljes magasság egyharmadát teszik ki.
A pampafű igényei
Leginkább a laza, homokkal dúsított, tápanyagban gazdag közeget kedveli. Ezen kívül szereti a napfényt is, ugyanakkor vízigényes. Szóval olyan helyre ültessük, ahol kellően éri a Nap sugara, és kétnaponta öntözzük meg jó alaposan.
A pampafű ültetése
Ássunk egy akkora gödröt, amekkora a növény gyökérlabdája kényelmesen elfér, ez a gödör általában másfélszer akkora, mint maga a gyökérlabda. Ha nem elé tápanyagdús a talaj, akkor öntsünk egy kis komposztot, vagy trágyát, ezt keverjük el a földdel. Fontos, hogy a gyökerek ne érintkezzenek közvetlenül a trágyával, mert az károsíthatja.
Vegyük ki a cserépből a pampafüvet, majd rakjuk bele a gödörbe úgy, hogy a gyökérlabda teteje éppen csak a földfelszín alatti mélységbe kerüljön. Töltsük fel a gödröt földdel, tömörítsük a talajt, és öntözzük meg! Kész vagyunk, most pedig nézzük a gondozást, és a teleltetést, a következő oldalon folytatom!