A pálmafákat is teleltethetjük sikeresen

A pálmák is túlélhetik a telet – Tanácsok, amikre figyelj!

Szélesi Ferenc, NA
hirdetes
Minden a pálmafa teleltetéséről

A pálma teleltetése

Már ültetéskor figyelni kell arra, hogy előbb-utóbb jönni fog a tél, ezért ültessük a pálmánkat szélvédett, napos sarokra, a ház déli oldalára. Ha ez nem sikerül, akkor segíthet az is, ha szélfogó növényekkel vesszük körül. A széltől való védelem télen a legfontosabb, ezért erre a célra leginkább örökzöldeket használjunk. Télen vigyázzunk arra, hogy ne legyen sok jég a levelek között, mert ez veszélyezteti a korona közepét, ahol az új hajtás nő – ha ez elpusztul, károsodik, akkor a pálma elpusztul.

A pálma tányérját takarjuk be olyan anyaggal, ami gyűjti a meleget: apróra tört téglatörmelék vagy sötét színű szivacs, a tetejére pedig szórjunk legalább 9-10 centiméter vastagon fenyőkérget, ez ugyanis a talaj vízháztartását is javítja! A kiültetett pálmákra fokozottan figyelni kell tél folyamán, érdemes a fát körülvenni például egy drótkerítéssel, ezt pedig béleljük ki fóliával.

hirdetes

A fólia és a növény közé jöhetnek a száraz levelek (nagyon fontos, hogy csak száraz levelet használjatok), ezt tömködjük be jó szorosan, majd fedjük le az egészet fóliával. Hideghullámok idején, amikor az éjszakai hőmérséklet -12 Celsius fok alatt várható, még az idősebb pálmákat is érdemes védeni valamilyen módon, csavarjuk takaróba erre az időszakra, ez a leggyorsabb, legkönnyebb megoldás. 

A pálmák hidegtűrési határa egyébként nagyban függ a növény egészségi állapotától, a talaj nedvességétől és a mikroklímától is, de általánosságban elmondható, hogy -12 Celsius fok alatt gondoskodnunk kell valamilyen védelemről! Remélem, hogy sok mindent megtudtatok most tőlem a pálmák gondozásáról, neveléséről, illetve teleltetéséről, érdemes foglalkoznotok ezekkel a növényekkel, mivel nagyon hálásak, és nem mellesleg mutatósak, és képesek igazi mediterrán hangulatot teremteni a kertben, leljétek örömötöket bennük! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Rovarölo Thiodan 35 EC

Rovarölő permetezőszer szívó és rágó kártevők ellen.Hatóanyag: 35 %... Tovább

Metis (Ceb 0024)

Tavaszi árpa Cél: sörárpa Leírás:A fajta növekedési típusa korai fejlõdési stádiumban... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem