Ezért nevelj inkább otthon palántát! - Az otthoni palántanevelés előnyei

Aki kicsit is ért a kertészkedéshez és a növénytermesztéshez, az már minden bizonnyal megpróbálkozott a palántaneveléssel is. De hogyan is kell megfelelően palántát nevelni, miért jó ha inkább mi neveljük a palántát, és egyáltalán mit is jelent a palántanevelés? Ha téged is érdekel az otthoni növénytermesztés saját palántával akkor olvasd el a cikket, mert most mindent megtudsz róla!

Így nevelj palántát otthon!

Mit nevezünk palántanevelésnek?


Ahhoz, hogy tökéletes palántákat tudjunk nevelni, kezdjük a legelején és nézzük is meg mit is jelent pontosan a palántanevelés. Abban az esetben amikor magot vetünk el, akkor a magot oda kell elvetni, ahol a növény véglegesen növekszik majd. Ez lényegében annyit jelent, hogy oda vetjük a magot, ahol majd be is takarítjuk a termést.

A magról termesztéssel ellentétben, amikor palántát szeretnénk nevelni, a magot általunk meghatározott körülmények között, tehát külön helyen, például cserépben vagy erre kitalált palántázóban, megadott hőmérsékleten tartva és meghatározott megfelelő fényviszonyok között neveljük. Ezt az elkülönített nevelést néhány hónapig folytatjuk, majd ha elérte a kellő növekedést, átültetjük a végleges helyére a kertbe, vagy egy nagyobb cserépbe.
A palántanevelés gazdaságosabb, ugyanis a termőmag vásárlása olcsóbb, mintha már kész, földbe ültethető palántákat vásárolnánk a kertészetben vagy a piacon. Nem mellesleg így több palántánk is lesz. Próbáld ki Te is a palántanevelést, meglátod majd, hogy nem olyan nagy ördöngösség, és sokkal büszkébb is leszel a végeredményre, hiszen elejétől a végéig Te nevelgetted. 

 

Amennyiben a Te érdeklődésedet is felkeltettem az otthoni palántázással kapcsolatban, lapozz tovább, hogy megtudd miért is érdemes inkább palántázást választani! Hogyan palántázzunk otthon lépésről-lépésre? A cikk folytatásából ez is kiderül!