Lehet télen is műtrágyázni az örökzöldeket? - Bizony kell is!

Mikor van szükség az örökzöldek trágyázására? – Így maradnak évről évre zöldek!

ZH
hirdetes

Bizony az örökzöldek is igényelnek törődést, bár kevesebbet, mint a többi növényeink, de ők sem maradnak maguktól örökké makulátlanul zöldek! Ha tudjuk, mikor kell trágyázni az örökzöldeket, akkor a növények hosszabb ideig zöldebbek maradhatnak, és évről évre elősegítheti a további növekedést.

örökzöldek műtrágyázása

Örökzöldek trágyázása


Az örökzöld fák és cserjék általában könnyen gondozható növények, de állandó zöld megjelenésük azt a benyomást keltheti a házikertészekben, hogy nem igényelnek annyi gondozást, mint a többi növény az udvaron.


Éppen ellenkezőleg: ha tudjuk, mikor kell trágyázni az örökzöldeket, akkor a növények hosszabb ideig zöldebbek maradhatnak, és évről évre elősegítheti a további növekedést!


Még a legjobb örökzöld cserjéknek is szükségük van műtrágyára, hogy megőrizzék virágzó megjelenésüket. Valójában a legszebb örökzöld növények gyakran megőrzik buja megjelenésüket a megfelelő táplálás és gyengéd gondozás miatt. Összegyűjtöttük a legjobb szakértői tanácsokat arra vonatkozóan, mikor érdemes trágyázni az örökzöld cserjéket és növényeket, hogy továbbra is gondozhassuk ezt a hosszan tartó lombozatot.


Mikor műtrágyázzuk meg az örökzöldeket?


Van néhány kulcsfontosságú jel, amire figyelni kell, mikor kell trágyázni örökzöld növényeit. Ha örökzöldekkel tervezzük a tereprendezést, ügyeljünk a szokatlanul lassú növekedésre és a tűk színének elvesztésére, valamint barnára vagy sárgára. Ezek olyan árulkodó jelek, amelyekre a növény képes lenne a műtrágya hatására.

hirdetes
Bár a rossz növekedés nem mindig az alacsony tápanyagtartalom jele, ez biztos jele annak, hogy a cserjék, a kertek örökzöld fái vagy a legjobb örökzöld futók nagy stressztől szenvednek.


Az erősen tömörített talaj, a betegségek és a gyomok, valamint a fagyos vagy perzselő időjárás is hasonló tüneteket okozhat. Nehéz tudni, hogy mi okozza a növények elszíneződését és növekedési veszteségét, de nyilvánvaló kártevők, mérsékelt időjárás vagy jól megművelt talaj hiányában a műtrágya hozzáadása a legjobb kiindulópont a növények problémáinak leküzdéséhez.


Ha a közelmúltban újraültetted örökzöld növényed vagy elköltöztetted, érdemes lassan felszabaduló műtrágyát hozzáadni földjéhez, hogy a gyökerek helyreálljanak, és helyreállítsák a növényt a költözés során elszenvedett károktól.


Ha műtrágyát szeretnéd hozzáadni a növény földjéhez, hogy megelőzd a betegségeket, a tavasz az ideális időszak erre. Ez elegendő időt biztosít a növényeknek, hogy felszívják a tápanyagokat, és tavasszal és nyáron is kihasználják a műtrágya előnyeit a növekedésükhöz. Ha hagyjuk a műtrágyázást sokkal későbbre nyáron, a műtrágyának nem lesz hatása.


Kerüljük az örökzöldek trágyázását is szárazság vagy túlzottan száraz időjárás idején, mivel ez megnehezítheti a vízfelvételt, és végső soron végleg elpusztíthatja a növényt.

Milyen műtrágyát használjunk örökzöldekhez?


Az örökzöldek trágyázásakor a legjobb olyan terméket használni, amely magasabb nitrogéntartalmú, mint a foszfor vagy a kálium. Az örökzöldek gyorsabban reagálnak a nitrogén alapú műtrágyára, mint a többi tápanyagra, például azokra, amelyeket a kertben tojásból vagy banánhéjból kapnak műtrágyaként.


Lehet télen is műtrágyázni az örökzöldeket?


Az örökzöldek téli trágyázása segíthet felkészíteni őket a következő tavaszi növekedésre, valamint elegendő tápanyagot biztosít számukra ahhoz, hogy túléljék a telet és zöldek maradjanak. Trágyázd meg örökzöldedet, amikor a téli időszakra készül nyugalmi állapotába.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-12-12

Agyaggolyók a növénygondozásban: Minden, amit tudnod kell

Az agyaggolyók nemcsak egyszerűek és praktikusak, de valódi segítséget nyújtanak a növények egészséges fejlődésében – fedezd fel, hogyan használhatod őket!

2024-12-05

Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel

Az ásás, más néven talajforgatás, egy régóta alkalmazott talajművelési technika, amelynek előnyeit és hátrányait szakértő segítségével vizsgáltuk meg.

2024-12-09

Téli borsó vetése: hasznos tippek a gazdag tavaszi szürethez

A téli borsó vetése remek lehetőség arra, hogy már tavasszal friss, zsenge termést takaríts be – megfelelő gondoskodással bőséges szüretben lehet részed!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

deres búzafű (Agropyron intermedium [Host.] P.

a —>pázsitfüvek család tagja. Rostos, durva szálú, magasra növő szálfű... Tovább

vírusok

Sejtes szerkezettel nem rendelkező, önálló életre képtelen makromolekuláris rendszerek,... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Házi kert kert