Talajtakarás és öntözés
A talaj nedvességét muszáj szinten tartani az örökzöldek számára, hogy átvészelhessék a telet vagy a szárazabb időszakokat. A durva forgáccsal vagy aprított fakéreggel végzett takarás a fa lombjának széle alatt segít a nedvesség elpárolgásának lelassításában. Érdemes egy kis organikus anyagot, például komposztot is hozzákeverni a talajtakaróhoz, hogy egyszerre némi tápanyagot juttass a talajba. Győződj meg róla, hogy a fa a nyár és az ősz száraz időszakaiban rendszeres öntözést kapjon. Az olyan területeken, ahol télen nem fagy meg a talaj, még a hidegebb hónapokban is folytatni kell az öntözést.
Örökzöldek trágyázása
Az örökzöld fák nem igényelnek olyan sok trágyázást, mint a lombhullatók, de ha az új hajtások lassan jelennek meg, vagy ha a levelek színe eltér a fajától megszokottól, akkor érdemes egy kis időt fordítani a trágyázásra. Használj olyan műtrágyát, amelyben több a nitrogén, mint a foszfor vagy a kálium. Végezd a trágyázást április eleje és a nyár közepe között, a műtrágya csomagolásán feltüntetett módon. A nyár közepének elteltével csak lassan ható műtrágyát szabad használni. Ne trágyázz szárazság idején, de az öntözést ilyenkor is folytasd.
Örökzöldek metszése
Az örökzöldeknek általában csak igazító jellegű metszésre van szükségük az elhalt, fertőzött vagy sebesült ágak eltávolítása érdekében, vagy egy fő ág kiválasztására, amelyből aztán majd a felfelé nyúló csúcs alakul majd ki. Az örökzöld fáknak általában csak egy ilyen vezető száruk van, de ha kettőt veszel észre, akkor távolítsd el az egyiket. A vágást ne közvetlenül a fa törzsével egy vonalban, hanem valamivel az ágon beljebb végezd el. Az ágat és a törzset összekötő kinövés megakadályozza majd, hogy a korhadás elérje a törzset. Ne végezz metszést a nyár végén és ősz elején, mert ez megzavarhatja az új hajtásokat, amik így nem tudnak majd megkeményedni a tél beállta előtt