Én még soha életemben nem láttam ennyire aranyos kis élőlényt, maximum gyerekkoromban, amikor rajzfilmet néztem. Ismerkedj meg vele te is közelebbről, annyira édes!
A Nautilus kutatóexpedíció által sikerült filmre venni a Rossia pacifica egy csodálatos, és egyben aranyos példányát! Ez a kis apró élőlény a Csendes-óceánban őshonos, mára elterjedt Koreában, Japánban, Bering-tenger nyugati partjainál, Észak-Amerikában és Kaliforniában is. Noha nem igazán látszik rajta, ő a tintahalakhoz tartozik, nyáron a mélyebb vizeket, télen pedig a sekélyebbeket szereti.
Általában 20 és 300 méter közötti mélységben találkozhatunk vele. A Rossia pacifica egy nagyon kis tintahalfaj, a köpenyének hossza általában 5 centiméter, teljes hossza mindössze 11 centiméter. A fejen található a nyolc apró kar, egy pár behúzható csáp és két nagy, kidülledt szem. Az első pár kar rövidebb, mint a többi, a harmadik pedig a leghosszabb.
Általában a tenger fenekén találkozhatunk vele, ha megzavarják, akkor testét elhagyja egy fekete, vastag tintafolt. Az egész napot azzal tölti általában, hogy a tengerfenéken ücsörög. A nőstény általában ötven tojást rak le, kis csoportokban, ezeket apró kövekhez, kagylókhoz csatolja. Szaporodás után mind a nőstény, mind a hím életét veszti hamarosan, mindössze 2 évig élnek. A következő oldalon megtekintheted te is a nem régiben készített videót, amit a Nautilus kutatócsoport készített!