Az óceán furcsa lakója

Nagyon aranyos élőlényt videóztak le az óceán mélyén

Szélesi Ferenc - Főkertész
hirdetes

Én még soha életemben nem láttam ennyire aranyos kis élőlényt, maximum gyerekkoromban, amikor rajzfilmet néztem. Ismerkedj meg vele te is közelebbről, annyira édes! 

Az óceán rajzfilmbe illő lakója

A Nautilus kutatóexpedíció által sikerült filmre venni a Rossia pacifica egy csodálatos, és egyben aranyos példányát! Ez a kis apró élőlény a Csendes-óceánban őshonos, mára elterjedt Koreában, Japánban, Bering-tenger nyugati partjainál, Észak-Amerikában és Kaliforniában is. Noha nem igazán látszik rajta, ő a tintahalakhoz tartozik, nyáron a mélyebb vizeket, télen pedig a sekélyebbeket szereti.

Általában 20 és 300 méter közötti mélységben találkozhatunk vele. A Rossia pacifica egy nagyon kis tintahalfaj, a köpenyének hossza általában 5 centiméter, teljes hossza mindössze 11 centiméter. A fejen található a nyolc apró kar, egy pár behúzható csáp és két nagy, kidülledt szem. Az első pár kar rövidebb, mint a többi, a harmadik pedig a leghosszabb.

hirdetes

Általában a tenger fenekén találkozhatunk vele, ha megzavarják, akkor testét elhagyja egy fekete, vastag tintafolt. Az egész napot azzal tölti általában, hogy a tengerfenéken ücsörög. A nőstény általában ötven tojást rak le, kis csoportokban, ezeket apró kövekhez, kagylókhoz csatolja. Szaporodás után mind a nőstény, mind a hím életét veszti hamarosan, mindössze 2 évig élnek. A következő oldalon megtekintheted te is a nem régiben készített videót, amit a Nautilus kutatócsoport készített! 

Az óceán rajzfilmbe illő lakója

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-11-14

Meseszép adventi koszorú házilag kerti növényekből és termésekből

Készíts egyedi adventi koszorút saját kezűleg kerti növényekből és termésekből, hogy otthonodat természetes, ünnepi hangulattal töltse meg – mindezt könnyedén.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

További cikkek ebben a témában


Állatok Állatorvos Állattenyésztés Érdekességek