Uborka
Az uborka az egyik legkedveltebb haszonnövény, hiszen nyersen, salátákban, savanyítva és máshogyan elkészítve is fogyasztható. A legjobb eredmények érdekében csak akkor ültesd el a magvait, amikor a talaj már 16-21°C-osra melegedett.
A palántáknak szükségük lesz továbbá valamire, amire felkapaszkodhatnak – ez lehet egy kerítés vagy egy lugas is. Fontos továbbá észben tartani, hogy vízszintesen is meglehetősen sok helyre lesz szükségük, ezért ne ültesd őket túl sűrűn.
Az uborka nagy része víz, ezért sok folyadékot kell biztosítanod számára, főleg nyáron, különben a termések eldeformálódnak, ízük pedig keserű lesz. A rendszeres termés érdekében gyakran szüreteld palántáidat.
Görögdinnye
A görögdinnyék a nyári kertek legnépszerűbb lakói. Ezeknek a gyümölcsöknek rengeteg hőségre és vízre van szükségük, illetve fontos, hogy gazadag talajba kerüljenek, hiszen csak így hoznak majd édes, lédús terméseket.
Lehetőleg egy délre néző helyre ültesd őket, ami minél több napfényt és hőt kap, illetve hagyj kellő helyet a szerteágazó indáiknak is.
Amint a talaj hőmérséklete eléri a 18-21°C-t, közvetlenül a talajba ültetheted a magvait, vagy használhatsz előre nevelt palántákat.
Zsenge tök
A zsenge tököket nem igazán lehet sokáig tárolni, ezért a szüretelés követően frissen ajánlott elfogyasztani őket. A zsenge töknek számos fajtája van, de bármelyiket is választod, egy napos, meleg helyre ültess belőle, jó vízelvezetésű talajba.
A magokat közvetlenül a kerti talajba ültesd, soros elrendezésben, miután a talaj hőmérséklete elérte a 21°C-t. A palántáknak nagyjából 25-50 mm vízre lesz szükségük hetente. A levélbetegségek elkerülése érdekében ajánlott csepegtető öntözőrendszert használni.
Ne lepődj meg, ha az első virágok nem hoznak termést – ezeket a hímnemű virágokat nőneműek követik, és azokból fejlődnek ki végül a termések.