• Növénytorony fémszövetból: Ez a növénytorony hasonló elven készül, mint az előbb említett, csirkehálós alternatíva, de az eredmény mégis más. Egy kétfalú, spirálosan megcsavart szerkezetet kell készítened, méghozzá fémszövetből. A spirál belsejébe kerül majd a talaj, illetve a magok, a két hálóréteg közé pedig aprószemű díszkavicsok, amik segítenek a talaj és a víz megtartásában.
• Cserepes növénytorony: Szerezz néhány olyan műanyag vagy agyagcserepet, amik azonos kialakításúak (és színűek), de mindegyik egy mérettel kisebb a másiknál – ezekből fogod majd kialakítani tornyodat. Helyezd a legnagyobb cserepet egy alátétre, majd töltsd fel alaposan virágfölddel, és paskold azt laposra. Ez után jöhet rá az egyel kisebb cserép, abba is a lepaskolt virágföld, és így tovább, a legkisebbig. A magvakat ez után a cserepek fedetlen peremébe ültetheted.
• Félretolt cserepes növénytorony: Ez a házi növénytorony épp úgy készül, mint az előbb leírt, cserepes torony, az egyedüli különbség kialakításuk kapcsán, hogy ebben az esetben szükséged lesz egy vasrúdra is, amivel rögzítheted az egymástól eltolt cserepeket.
• Növénytorony salakblokkból: Alakíts ki egy egyedi, látványos és helytakarékos növénytornyot néhány egymásra helyezett salakblokbból. Egy-két vasrúd segít egy helyben tartani őket!
• Növénytorony raklapból: Állíts az élére egy raklapot úgy, hogy a deszkák vízszintesek legyenek. A raklapok hátuljához geotextilt szögelhetsz, ami segít megtartani a talajt. Egy másik megoldás három vagy néhány raklapot egymás mellé helyezni így, egy háromszögletű vagy négyszögletű növénytorony kialakítás érdekében. A deszkák közötti részekbe aztán balkonparadicsomot, salátát vagy virágokat is ültethetsz.
• Növénytorony PVC csövekből: Fúrj lyukakat 10-10 centinként egy PVC csőbe – ezek a lyukak elég nagyok kell legyenek, hogy beléjük tudj ültetni egy-egy palántát. Ez után akaszd fel őket vízszintesen, vagy helyezd őket egy 20 literes vödörbe, és támaszd ki őket kavicsokkal.