Miért érdemes növénytornyot készíteni? Mostani cikkünkből kiderül

Erre jó a bámulatos növénytorony

TK, SFV
hirdetes

Talán nincs elegendő helyed arra, hogy egy hatalmas kertben termeszthesd meg kedvenc zöldségeidet és gyümölcseidet magadnak vagy családodnak. Meglehet, hogy szeretnéd csinosabbá varázsolni belső udvarodat, de nem akarsz túl sokat elfoglalni ehhez a szabadtéren rendelkezésre álló helyből. Ezekre a problémákra kínál megoldást a növénytorony nevű nagyszerű találmány.

Növénytorony

A növénytornyok függőlegesen használják ki azt a helyet, amit az egymás mellé ültetett növények vízszintben vesznek el a kertből, az udvarból, vagy akár egy teraszból. A növénytornyok legfontosabb része a támasztószerkezet, ami magába foglalja a növénytartókat, illetve gyakran az öntöző- és vízelvezetőrendszert is.


Az interneten temérdek csináld magad jellegű növénytorony-ötletet találsz, az alábbiakban pedig megismerheted a növénytornyok alapelveit, amikkel jó tisztában lenni.


Hogy készül egy növénytorony?


A növénytornyok házi elkészítéséhez többféle anyag és kellék is felhasználható, úgymint régi ültetők, újrahasznosított tárolók, PVC csődarabok, és így tovább. Lényegében bármi, ami függőleges formájú, képes magában tartani egy adag virágföldet, illetve elvezethető belőle a felesleges víz.

hirdetes


A víz megtartásához jól jöhetnek olyan kiegészítő anyagok, mint a geotextília vagy a szalma, míg a vasrudak a torony támasztásában segíthetnek be.


Az alábbi kellékekből mind építhetsz magadnak egy növénytornyot:


•    Növénytorony régi kerékgumikból: Helyezd őket egymásra és töltsd fel őket talajjal. Nagyszerű megoldás például burgonya termesztéséhez, vagy néhány virág elültetéséhez.


•    Növénytorony csirkehálóból: Görgess egy csövet némi csirkehálóból, és rögzítsd valamivel, hogy megtartsa ezt az alakot. Ez után állítsd fel végleges helyére, és karózd ki. Kezdd el kibélelni az alját és a szélét szalmával, majd feltölteni talajjal – a szalma segít, hogy a víz ne szivárogjon ki annyira a hálón. Továbbá, minden egyes hozzáadott réteg földbe ültess néhány burgonyát, vagy vágj réseket a hálón, és ültess salátát a növénytorony oldalába.

 

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-12

Ködös napok és az első hó esélye – heti időjárás előrejelzés

Időjárás előrejelzés a hétre. Fedezd fel, milyen időjárás vár a héten – köd, szitálás és akár az első hó is megérkezhet, hogy megadja az igazi téli hangulatot!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Orosháza Városi Önkormányzat Kossuth Lajos Mezõgazdasági Szakközépiskolája

Szakközépiskola Képzések: Agrárközgazdasági és áruforgalmazó technikus; ... Tovább

bruttó energia

a takarmányok bruttó energia-tartalma egyenlő azok égéshőjével. Amikor a takarmányt... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Kertészet