Ilyenkor a stressz végett képesek lehetnek szétszedni az egész lakást, beleértve a szőnyegre való piszkítást, a bútorok, cipők megrágását is, de arra is figyelmesek lehetünk, hogy a szoba egyik sarkában meghúzzák magukat, vonyítanak, esetleg remegnek. Ez egyáltalán nem neveletlenségre utal, semmiképpen se szidd le kutyusodat – mindez visszavezethető szorongásukra. Ennek az intő jelei már akkor megmutatkozhatnak, amikor készülődsz, hogy elhagyd lakásodat. Érdemes tehát hozzászoktatnod kutyusodat az egyedülléthez – ami rendkívül hosszú folyamatnak ígérkezik, de mindenképpen kifizetődő nem csak kutyusod egészsége érdekében, de lakásod szempontjából is.
Nincs elég játéka, amiből választani tud
A legtöbb kutyának létfontosságú, hogy legyen legalább egy játéka, amit majd tud rágcsálni. Ha pedig nincs éppen elérhető, vagy elég izgalmas darab környezetében, hajlamos a bútorok felé fordulni.
Éppen emiatt érdemes beszerezned egy-két újabb darabot, hogy fenntartsd kedvenced érdeklődését – már nem csak az állatkereskedésekben találhatod meg a legkülönbözőbb játékokat, hanem akár a szupermarketek polcain is. Akadnak már közöttük olyanok is, amikben jutalomfalatok vannak elrejtve, így hosszú időn keresztül képesek lesznek lekötni majd ebed. Egy dologra viszont érdemes lesz figyelned – mindenképpen több, minél változatosabb darabot biztosíts kutyusodnak, így nem lesz majd ideje rombolni!
Minden elérhető számára
Hogyha tudod, hogy kutyusod hajlamos a pusztításra, akkor igyekezz lecsökkenteni azt a teret, amihez majd egyedülléte során hozzáférhet. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ebben az időszakban kösd meg, vagy zárd be egy kisebb ketrecbe – csupán válassz számára egy szobakennelt, ami képes lesz majd bizonyos mértékben korlátozni. Ehhez pedig olyan területet válassz, ahol megtalálható lesz majd ágya, kedvenc játékai, valamint ivóvíze. Fokozottan figyelj oda a vezetékekere is, nehogy megrázza kedvencedet az áram.