Miért rongál kedvencem, ha egyedül van otthon? Okok, amik befolyásolhatják viselkedését

Miért rombolhat kedvenced? Okok, amivel meg lehet magyarázni kutyád viselkedését

TK, SFV
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Rengeteg gazda küzd kutyájának nevelésével, mégis vannak esetek, amikor kedvencünk képes feldúlni még jólneveltsége ellenére is lakásunkat. Ennek a hátterében pedig több dolog is állhat, nézzük, mik lehetnek ezek!

Kutya

Sokat halljuk, hogy a kutyák az ember legjobb barátai – rengeteg örömöt hoznak életünkbe, mellettük sosem lehet unatkozni. Mégis, akad, hogy kedvencünk egy-két tette bosszúsággal is elönthet minket, és amikor lehetősége van rá, akkor lakásunkat is a feje tetejére állítja – megrágott cipők, felásott kert, szétrágott párnák, bútorok… Ahhoz, hogy erről leszoktasd kutyusod, érdemes először a probléma gyökerét megkeresni és azt orvosolni.


Túl sokáig unatkozott kedvenced


Ha felelősségteljes gazda vagy, tudod, hogy kutyusoddal rengeteg időt kell foglalkozni – és ebbe beletartozik az is, hogy nem csak fizikailag, de mentálisan is képes legyél napi szinten lefárasztani őt. Ez nem csak az aktívabb fajtáknál fontos – minden kutya igényli a mozgást, a vele történő játszást. Mégis, energiaszint és mozgásigény szempontjából fajták szerint eltérőek lehetnek igényeik – egy mopsz példának okáért sokkal kevesebb sportolást igényel, mint egy border collie. Éppen ezért, elsősorban fontos, hogy tisztában legyél kutyusod szükségleteivel, igényeivel, valamint, hogy e szerint válassz magadnak kedvencet is. Ha tudod, hogy nem lesz elég szabadidőd, hogy rendszeresen mozogj majd vele, nem érdemes sportos ebet hazavinned – ezzel pedig megelőzhető az is, hogy szétszedje kedvenced otthonodat.


Amennyiben hosszú órákon át egyedül lesz otthon kedvenced, ingerszegyén környezetben, akkor hajlamos lehet majd a rombolásra. Érdemes tehát odafigyelned, hogy mielőtt elhagyod otthonod, megfelelően fáraszd le kutyusodat. Remek lehetőség lehet ehhez az is, hogy a ház különböző pontján elhelyezel számára játékokat, melyek majd képesek lesznek lekötni a nap folyamán.


Szorongás is kialakulhat kedvencednél


A szeparációs szorongás az egyik leggyakoribb mentális betegség a kutyák körében.

 

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-06

Túl sok cukkini termett a kertedben? - Készíts házi lisztet cukkiniből!

Túl sok cukkini termett a kertedben idén? Készíts belőlük egészséges lisztet! Egyszerű lépésekkel bemutatjuk, hogyan hozd ki a legtöbbet a termésből.

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

2024-09-01

Ezt ültesd a fenyőid alá és tündérkertté változik az udvarod

Fedezd fel a legjobb növényeket a fenyőfa alá, hogy árnyékos kertedet tündérkertté változtathasd. Praktikus tippek és varázslatos ötletek várnak!

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-07-20

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

A nyári hónapokban a tyúkok különös figyelmet igényelnek, hiszen a meleg időjárás komoly kihívást jelenthet egy tyúknak. Legyen élettel teli a baromfiudvarod!

2024-08-18

Tyúk etetés és itatás: az egyszerű módszerektől a praktikus önetetőig

A tyúk gondozása egyszerűen. Praktikus önetetők és önitatók a tyúkoknak, amelyek megkönnyítik a mindennapokat és hozzájárulnak a sikeres tyúktartáshoz.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

honosított fajta

a helyi környezethez alkalmazkodott, termelőképességét, alkati tulajdonságait és... Tovább

bélcső

az -> emésztőkészüléknek a gyomorvégtől a végbélnyílásig terjedő része. Két nagyobb... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek