Miért rombolhat kedvenced? Okok, amivel meg lehet magyarázni kutyád viselkedését

Rengeteg gazda küzd kutyájának nevelésével, mégis vannak esetek, amikor kedvencünk képes feldúlni még jólneveltsége ellenére is lakásunkat. Ennek a hátterében pedig több dolog is állhat, nézzük, mik lehetnek ezek!

Kutya

Sokat halljuk, hogy a kutyák az ember legjobb barátai – rengeteg örömöt hoznak életünkbe, mellettük sosem lehet unatkozni. Mégis, akad, hogy kedvencünk egy-két tette bosszúsággal is elönthet minket, és amikor lehetősége van rá, akkor lakásunkat is a feje tetejére állítja – megrágott cipők, felásott kert, szétrágott párnák, bútorok… Ahhoz, hogy erről leszoktasd kutyusod, érdemes először a probléma gyökerét megkeresni és azt orvosolni.

Túl sokáig unatkozott kedvenced


Ha felelősségteljes gazda vagy, tudod, hogy kutyusoddal rengeteg időt kell foglalkozni – és ebbe beletartozik az is, hogy nem csak fizikailag, de mentálisan is képes legyél napi szinten lefárasztani őt. Ez nem csak az aktívabb fajtáknál fontos – minden kutya igényli a mozgást, a vele történő játszást. Mégis, energiaszint és mozgásigény szempontjából fajták szerint eltérőek lehetnek igényeik – egy mopsz példának okáért sokkal kevesebb sportolást igényel, mint egy border collie. Éppen ezért, elsősorban fontos, hogy tisztában legyél kutyusod szükségleteivel, igényeivel, valamint, hogy e szerint válassz magadnak kedvencet is. Ha tudod, hogy nem lesz elég szabadidőd, hogy rendszeresen mozogj majd vele, nem érdemes sportos ebet hazavinned – ezzel pedig megelőzhető az is, hogy szétszedje kedvenced otthonodat.

 

 

 

 


Amennyiben hosszú órákon át egyedül lesz otthon kedvenced, ingerszegyén környezetben, akkor hajlamos lehet majd a rombolásra. Érdemes tehát odafigyelned, hogy mielőtt elhagyod otthonod, megfelelően fáraszd le kutyusodat. Remek lehetőség lehet ehhez az is, hogy a ház különböző pontján elhelyezel számára játékokat, melyek majd képesek lesznek lekötni a nap folyamán.

Szorongás is kialakulhat kedvencednél


A szeparációs szorongás az egyik leggyakoribb mentális betegség a kutyák körében.

 

 

 

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!