A nadálytő ültetése maggal
A nadálytő magvait házon belül, a tél végén ajánlott elültetni. A magoknak egy kevés fagyási időre van szükségük, mielőtt tavasszal aktiválódhatnának, ezért helyezd őket egy sötét, hűvöse helyre (pl. egy kinti tárolóba vagy a hűtőbe) egy hónapra, mielőtt elültetnéd őket. A nadálytó magvai lassan csíráznak ki, és ha a körülmények nem ideálisak számukra, akkor akár egy évet is várhatnak, mielőtt nőni kezdenének.
A nadálytő ültetése dugványozással vagy átültetéssel
A nadálytövet számos mezőgazdasági kereskedésben és online üzletben is be lehet szerezni, habár sosem árt, ha saját szemeiddel láthatod és válogathatod ki a palántákat, mielőtt megvennéd őket. Válassz olyan példányokat, amiknek szép, mélyzöld leveleik vannak, és szemmel láthatóan dúsan nőnek.
Persze szimplán egy ismerőst is megkérhetsz, hogy nem-e vághatsz le néhány dugványt az ő palántáiról. A dugványokat és a külön szerzett palántákat 5-20 cm mélyre ültesd el. Homokos talajban, illetve meleg helyeken mélyebbre kerüljenek, agyagos talajban és hűvösebb helyeken pedig sekélyebben ültesd őket.
A nadálytő ültetése koronával
A nadálytőt koronáról lehet legjobban felnevelni, amihez első sorban online tudsz hozzájutni. Amikor megkapod, ellenőrizd, hogy kellően kemény, feszes-e, mert a puha korona a rothadás jele lehet, és jobb, ha inkább visszaküldöd. A koronák elültetése akkor lesz a legsikeresebb, ha előbb cserepekbe ülteted őket, nem rögtön közvetlenül egy kerti ágyásba. Ültesd őket egy 4 literes növénytartóba, 8-15 cm mélyen, hogy a gyökereiknek bőven legyen helyük terjeszkedni.
Ezután tedd a növénytartókat egy hűvös (10-15°C-os) helyre, ahol nem közvetlen napfény éri őket. Ügyelj rá, hogy a talaj mindig nyirkos maradjon alattuk, de ne ázzon át. Ügyelj rá, hogy amikor kiülteted őket a kertbe, akkor homokos talajban, illetve meleg helyeken mélyebbre ültesd őket, agyagos talajban és hűvösebb helyeken pedig sekélyebbre.