Hamarosan végre elmúlnak a fagyok, előkerülhetnek a közkedvelt növények, köztük pedig a legkedvesebb virágom is, a muskátli. A most következő cikkben elmondok nektek mindent, amit tudnotok kell ahhoz, hogy gyönyörű szép éke legyen kertünknek, lakásunknak ez a növény.
Muskátli a tél után
Enyhül az idő, elmúlnak a fagyok, előhozhatjuk a pincében átteleltetett muskátlikat. Azt fontos megjegyeznünk, hogy mindig figyeljük az időjárás-előrejelzést, és ha még kemény fagyokat mondanak, akkor hagyjuk pihenni a növényeket. A pincében nem lesz semmi bajuk, de ha idő előtt kezdjük el a bolygatásukat, akkor könnyen megfagyhatnak, és dobhatjuk ki őket. Akkor pedig teljesen felesleges volt egész télen óvni-vigyázni rájuk!
Egészséges-e a muskátlink?
A muskátli az egyik legkedveltebb növény, ez nem is véletlen, mivel gondozása, nevelése nem igényel sok figyelmet, de azért mégis van pár dolog, amit meg kell említenünk. Amellett, hogy nem igényel sok törődést, folyamatosan virágzik, változatos a megjelenése, és rendkívül mutatós. A tél elmúltával győződjünk meg arról, hogy muskátlink egészséges-e. Ezt könnyedén megtehetjük, ugyanis az első fagymentes napokban már hoz néhány vízhajtást, amiktől viszont meg kell szabadítani.
A muskátli további gondozása tavasszal
Az egyszerűen csak parasztmályvának nevezett piros, telt virágú növények minden évben díszei a legtöbb portának. Nem véletlenül szeretik az emberek, hiszen csodás látványt nyújtanak minden balkonon, ládában vagy függő cserépben.
A számos színváltozat mellett jelen vannak a szép levélmintázatú változatok, amelyek csak tovább növelik a választékot. A rengeteg muskátlifajta keverésével igazán impozáns és különleges összeállításokat hozhatunk létre, de még mindig közkedvelt az egyszerű, egységes összeállítás is. Tartásuk nem nehéz, viszont van pár dolog, amire érdemes odafigyelni, legfőképpen tavasszal, a következő oldalon meg is osztom veletek tapasztalataimat!