Zöldebb élet napról napra - a műanyagmentes július margójára

A műanyagmentes július margójára: így lehet zöldebb az életünk napról napra

SFV
hirdetes
Zöldebb hétköznapok

Mit kezdjünk a keletkezett hulladékkal?


Nagy valószínűséggel mindent így sem tudunk teljesen hulladékmentesen megvásárolni. De akkor mégis mi a legtöbb, amit tehetünk azért, hogy minél kevesebb szemetet termeljünk.


Minél kevesebb szemetet vigyünk haza


Ha a fentebbi szempontokat és ismereteket szem előtt tartjuk, akkor ezzel a lépéssel meg is vagyunk. Elő hát a vászonszatyrokat, zöldséghálókat, kenyeres szatyrokat és viaszos szalvétákat, uzsis dobozokat és befőttes üvegeket!


Tipp: Ezeknek az is nagy előnye egyébként, hogy hazaérve nem kell belőlük kicsomagolnod, azonnal teheted a polcra és kész is a szépen, stílusosan berendezett konyhád.

hirdetes


Szelektív hulladékgyűjtés


Ha mégis keletkezik szemét, akkor igyekezzünk azt a rajta található számok és jelölések segítségével különválogatni, és amit lehet, azt a szelektív hulladékgyűjtő kukákba és konténerekbe dobni!


Komposztálás mindenek felett


A nulla hulladéktermelés természetesen az ételek esetében is a legjobb, tehát célszerű mindig annyit főznünk, amilyen mennyiséget elfogyasztunk záros határidőn belül (tehát addig, míg nem romlik meg). Ha ez azonban mégsem sikerül, vagy például zöldséghámozással egyébként lebomló hulladék keletkezik, akkor azt dobjuk a komposztládába!


Tipp: Hogy a 10. emeleten laksz és nincs kerted, ahol komposztálhatnál! Sebaj, a balkonnövényied is igazán hálásak lesznek, ha egy jól záró konyhai komposztálót hívsz segítségül és tápanyagot állítasz elő számukra!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2025-01-25

Megújuló energia a mezőgazdaságban: Melyik megoldás éri meg a legjobban?

Ismerje meg a nap-, szél- és biogáz energia előnyeit a mezőgazdaságban! Tudja meg, hogyan segít a Tavill Kisfeszt Kft. az ipari erősáram szerelésben.

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-12-01

A mélymulcs készítése: magyar ökológus által kifejlesztett módszer

A mélymulcs technológia, amelyet Dr. Gyulai Iván ökológus fejlesztett ki egy innovatív megközelítés, amely a természetes ökoszisztémák működését veszi alapul.

2024-11-30

A legfinomabb fűszernövények fajtái: így lehet konyhai fűszerkerted

A legfinomabb fűszernövények ízükkel és illatukkal is különlegessé tehetik a konyhádat. Tudd meg, hogyan hozhatsz létre saját konyhai fűszerkertet otthonodban!

2024-12-01

Orchideabetegségek: Hogyan ismerd fel és mit tegyél ellenük?

Az orchidea betegségek megnehezíthetik a növény gondozását. Gyakorlati tanácsokkal segítünk az egészséges és gyönyörű növényekért. Olvasd el mit tehetsz!

2024-11-30

A karácsonyi kaktusz locsolása és 7 tipp a virágzás megőrzéséhez

A karácsonyi kaktusz locsolása az ünnepi szezon egyik legfontosabb gondozási feladata. Megmutatjuk hogyan csináld és tippekkel segítünk a virágzás megőrzésében.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Auriga (Nord 95045D1)

Tavaszi árpa Cél: sörárpa Leírás:A fajta növekedési típusa korai fejlõdési stádiumban... Tovább

heterociklikus vegyület hatóanyagú gombaölő szerek

heterociklusos vegyületet tartalmazó gombaölő szerek; leggyakoribbak a nátrium-tartalmúak.... Tovább

Tovább a lexikonra
Gazdaság Házi kert Kertészet Környezetgazdálkodás Környezetvédelem