Mit kezdjünk a keletkezett hulladékkal?
Nagy valószínűséggel mindent így sem tudunk teljesen hulladékmentesen megvásárolni. De akkor mégis mi a legtöbb, amit tehetünk azért, hogy minél kevesebb szemetet termeljünk.
Minél kevesebb szemetet vigyünk haza
Ha a fentebbi szempontokat és ismereteket szem előtt tartjuk, akkor ezzel a lépéssel meg is vagyunk. Elő hát a vászonszatyrokat, zöldséghálókat, kenyeres szatyrokat és viaszos szalvétákat, uzsis dobozokat és befőttes üvegeket!
Tipp: Ezeknek az is nagy előnye egyébként, hogy hazaérve nem kell belőlük kicsomagolnod, azonnal teheted a polcra és kész is a szépen, stílusosan berendezett konyhád.
Szelektív hulladékgyűjtés
Ha mégis keletkezik szemét, akkor igyekezzünk azt a rajta található számok és jelölések segítségével különválogatni, és amit lehet, azt a szelektív hulladékgyűjtő kukákba és konténerekbe dobni!
Komposztálás mindenek felett
A nulla hulladéktermelés természetesen az ételek esetében is a legjobb, tehát célszerű mindig annyit főznünk, amilyen mennyiséget elfogyasztunk záros határidőn belül (tehát addig, míg nem romlik meg). Ha ez azonban mégsem sikerül, vagy például zöldséghámozással egyébként lebomló hulladék keletkezik, akkor azt dobjuk a komposztládába!
Tipp: Hogy a 10. emeleten laksz és nincs kerted, ahol komposztálhatnál! Sebaj, a balkonnövényied is igazán hálásak lesznek, ha egy jól záró konyhai komposztálót hívsz segítségül és tápanyagot állítasz elő számukra!