Zöldebb élet napról napra - a műanyagmentes július margójára

A műanyagmentes július margójára: így lehet zöldebb az életünk napról napra

SFV
hirdetes
Zöldebb hétköznapok

Mit kezdjünk a keletkezett hulladékkal?


Nagy valószínűséggel mindent így sem tudunk teljesen hulladékmentesen megvásárolni. De akkor mégis mi a legtöbb, amit tehetünk azért, hogy minél kevesebb szemetet termeljünk.


Minél kevesebb szemetet vigyünk haza


Ha a fentebbi szempontokat és ismereteket szem előtt tartjuk, akkor ezzel a lépéssel meg is vagyunk. Elő hát a vászonszatyrokat, zöldséghálókat, kenyeres szatyrokat és viaszos szalvétákat, uzsis dobozokat és befőttes üvegeket!


Tipp: Ezeknek az is nagy előnye egyébként, hogy hazaérve nem kell belőlük kicsomagolnod, azonnal teheted a polcra és kész is a szépen, stílusosan berendezett konyhád.

hirdetes


Szelektív hulladékgyűjtés


Ha mégis keletkezik szemét, akkor igyekezzünk azt a rajta található számok és jelölések segítségével különválogatni, és amit lehet, azt a szelektív hulladékgyűjtő kukákba és konténerekbe dobni!


Komposztálás mindenek felett


A nulla hulladéktermelés természetesen az ételek esetében is a legjobb, tehát célszerű mindig annyit főznünk, amilyen mennyiséget elfogyasztunk záros határidőn belül (tehát addig, míg nem romlik meg). Ha ez azonban mégsem sikerül, vagy például zöldséghámozással egyébként lebomló hulladék keletkezik, akkor azt dobjuk a komposztládába!


Tipp: Hogy a 10. emeleten laksz és nincs kerted, ahol komposztálhatnál! Sebaj, a balkonnövényied is igazán hálásak lesznek, ha egy jól záró konyhai komposztálót hívsz segítségül és tápanyagot állítasz elő számukra!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-07-04

A sok esőzés után a te kertedben is megjelent a közönséges gyíkfű? - Hasznosabb, mint gondolnád

Egy-egy nagyobb esőzés után gyakori, hogy a kertekben megjelenik a közönséges gyíkfű az apró, lilás-rózsaszínes virágaival. Ne gyomláld ki, nagyon hasznos!

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-06-27

Mit tehetünk, ha megjelennek a poloskák a kertben?

A ploska az egyik legidegesítőbb rovar a világon. Nemcsak sokan vannak és könnyen szaporodnak, de büdösek és kártékonyak is. Így irtsd ki őket kertedből.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

gümőkór (tuberkulózis, tuberculosis)

idülten lezajló, mikobaktériumok okozta betegség, amely iránt mind az emlősök (az ember is),... Tovább

heterogén állat

aránytalan alkatú állat. Értéke csökkent, pl. a durva fejű, túlnőtt, fejletlen első... Tovább

Tovább a lexikonra
Gazdaság Házi kert Kertészet Környezetgazdálkodás Környezetvédelem