Te ismered kutyád mancsát! Így ápold, hogy egy életen át jól szolgálhassa kedvencedet

Minden, amit a kutya mancsról tudni kell II.

vd, GE.
hirdetes
Hogyan ápold kutyád mancsát

A karmok ápolása


Sok kutya nem tudja elkoptatni saját körmét, mivel nem minden gazdi él olyan körülmények között, hogy kutyája természetes úton tudja koptatni karmait, így ezek rendszeresen vágni kell. Azonban fontos figyelembe venni, hogy a kutyák karmaiban hajszál vékony vér erek futnak, amelyekbe ha belevágunk akár kárt is okozhatunk kedvencünk karmaiban. Fontos, hogy ne hagyjuk sokáig nőni a karmokat, mivel minél hosszabbak, annál hosszabbra nőnek az erek is bennük.

 

Ha nem vagyunk biztos a dolgunkban, inkább kérjük az állatorvos, vagy kutyakozmetikus segítségét.

A mancsok és a talaj


Mivel a kutyák mancsa mindenféle időjárási elemnek ki van téve, így nagyon fontos megfelelő és rendszeres ápolásuk is. 
A téli időszakban a hosszabb szőrű kutyák mancsaira kifejezetten kell figyelni. Ha havas terepen közlekednek a kutyák, ujjaik és a talppárnák közötti résekbe beszoruló , komoly sérüléseket okozhat kedvencünk mancsaiban. A mancsukba ragadt , folyamatos préshatásnak van kitéve, miközben olvad, és újra megfagy nagyon rövid idő alatt. Ebből a folyamatos mozgás közben egy kemény, fagyott kicsi, de akár egészen nagy méretű jéggolyó alakul, mert szétdörzsölheti kutyánk talppárnáit. Nagyon oda kell figyelni erre, ha ilyen terepen sétálunk érdemes többször átvizsgálni kedvencünk mancsait és kiszedegetni belőle a bele ragadt havat.

hirdetes


A nyári forróság is kikezdheti kedvencünk cuki kis talpacskáit. Mint korábban említettük, a kutyák hőháztartásának szabályozásában is hatalmas szerepük van mancsaiknak, ezért kifejezetten óvni kell őket a szélsőséges időjárásoktól hosszú távon. A nyári forróságban az aszfalt utak hőmérséklete a rá tűző naptól sokkal jobban megemelkedik, mint a levegő hőmérséklete. Amikor egy átlagos nyári napon 38 Celsius fokot mér a hőmérőnk, akkor jusson eszünkbe, hogy a házunk előtt lévő aszfalt, melyen kutyáink sétálnak minimum 60 Celsius fokos is lehet.

 

Ez borzasztó forró, mely akár égési sérüléseket is okozhat kutyánk talpán. A nyári sétáknál próbáljuk elkerülni a napközbeni, kifejezetten meleg napszakokat és az aszfalt utakat kutyánk mancsának érdekében.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csapadék

a —> levegő páratartalmából a földre hulló szilárd v. folyékony halmazállapotú víz.... Tovább

időjárási front

két különböző hőmérsékletű légtömeget elválasztó határfelület, amelynek mentén... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos