Neveljünk mexikói egérdinnyét

Nevelj te is mexikói egérdinnyét!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Mexikói egérdinnye

7. Öntözés

A minőségi terméshez rendszeres vízellátásra lesz szükség. A nyári hónapok során 2,5 cm vizet ajánlott biztosítani az egérdinnyéknek 5-7 naponta, amelyet a talaj felső 15-40 centijébe kell eljuttatnod. Forró, száraz időszakokban heti két alkalommal végezd el az öntözést. Hűvösebb, ködösebb területeken és időkben figyelj oda a talaj víztartalmára, különösen amikor a nap huzamosabb időkre eltűnik, és csak akkor öntözz, ha a talaj felső 2,5 centije száraznak érződik. A talajtakarók szintén segíthetnek a talaj nedvességtartalmának szabályozásában, ráadásul leszorítják a gyomokat is.

8. Kártevők és újramagzás

A mexikói egérdinnyék egyik legvonzóbb tulajdonsága, szinte semmilyen hétköznapi kártevőt nem érdeklik, és még a madarak sem jelentenek rájuk fenyegetést. Ezek miatt tehát nem kell aggódnod.

hirdetes

9. Az indák irányítgatása

Mivel az egérdinnye indái lényegében bármire felkúsznak, amit csak elérnek, így kissé besegíthetsz nekik, hogy biztosan a számukra felállított lugasra vagy rácsra kapaszkodjanak fel. Csak óvatosan fogd meg és tekerd körbe az indákat a rácsokon.

10. Szüretelés

A virágok megjelenése után nem sokkal már számíthatsz az apró gyümölcsökre is. A kérdés egy ekkora méretű termésnél persze az, hogy mikor számítanak éretteknek? Az érett egérdinnyék nem sokkal nagyobbak egy egyszerű szőlőszemnél – hosszuk legalább 2,5 cm, héjuk pedig feszes. Érdemes leszedni néhányat még éretlen korukban, hogy a későbbiekben több friss gyümölcs teremjen az indákon. A beporzást követően nagyjából 2-3 héttel a gyümölcsök szüretelhetővé érnek. Egyszerűen csak tépd le őket óvatosan, vagy ha biztosra akarsz menni, akkor használj ollót az eltávolításukhoz. Ha mindent jól csinálsz, akkor júliustól egészen novemberig szüretelhetsz majd újra és újra.

11. Metszés

Fentebb már volt róla szó, hogy az egérdinnye nem igényel semmilyen speciális metszést, de egy kevés karbantartást azért el kell majd végezned rajta. Erre azért van szükség, mert ahogy növekednek, az indák levélzete túl sűrűvé válhat a rácson, és a levelek nem kapnak majd elegendő napfényt. Az ilyen levelek sárgulni kezdenek és elhalnak – ezeket mindig távolítsd el!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

belgyógyászat

az állatorvos-tudományon belül az a tudományág, amely az állatok különféle szerveinek,... Tovább

kultúrszántás

előhántós ekével végzett szántás, ki előhántó lemetszette felső 8-10 cm-es talajrétegre... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem