A mandulák nem csupán finomak, de nagyon táplálóak is egyben. Általában az 5-8 közötti USDA zónákban érzik magukat a legjobban. Legnagyobb mennyiségben Kalifornia államban termelik őket kereskedelmi célokra.
Habár ezek a nagyipari termesztők oltással szaporítják őket, a mandulákat akár magról is ki lehet nevelni. Persze ez nem csak annyiból áll, hogy az ember belenyom egy mandulamagot a földbe, és várja, hogy fa nőjön belőle. A mandulanevelés mind kezdő mind tapasztaltabb házi kertészek számára igazán szórakoztató elfoglaltság lehet. A következőkben felsoroljuk, amit a mandulatermesztéshez tudnod kell!
Néhány szó a mandulaültetésről
Egy pár tudnivaló, mielőtt belekezdenénk. A mandulák csonthéjas termések. A mandulafák februárban vagy márciusban virágzanak és hoznak leveleket. Termésük egy zöldes gyümölcs, ami kinézetre egy zöld barackhoz hasonlít. A gyümölcs idővel megkeményedik, majd szétreped, és láthatóvá válik benne a mandula héja.
Ha magról szeretnél mandulát nevelni, akkor jobb, ha nem feldolgozott mandulákkal próbálkozol. A 2000-es évek szalmonellajárványai miatt az USDA elrendelte, hogy minden mandulát pasztörizáljanak 2007-től kezdődően (még a „nyersként” címkézetteket is). A pasztörizált mandulákból nem lehet fát nevelni. Friss, hámozott, nem pasztörizált mandula magokra lesz tehát szükséged, ha fát szeretnél nevelni. Ilyeneket csak termelőktől vagy külföldről lehet beszerezni.