A gyep gondozása
A gyep növekedése nagyon intenzív, ezért a fűnyírás a legfontosabb feladat, persze akkor, ha már elvégeztük a gyepszellőztetést. Májusban érdemes trágyázni is a gyepet, használjuk kifejezetten gyepre kifejlesztett-, vagy nitrogénben gazdag műtrágyát. A gyep tavaszi gondozásáról itt olvashatsz többet!
Megjelennek a gyomok
Érdemes megelőzni a gyomok megjelenését, így később kevesebb gondot fognak okozni! A mulcsnak számos előnye van, többek között tartja a nedvességet, trágyázza a földet, és nem utolsósorban gátolja a gyomosodást, illetve a gombafertőzések terjedését. Korábbi cikkünkben mutattunk egy nagyon szuper megoldást a gyomok ellen, ha lemaradtál volna róla, itt elolvashatod!
Egynyári virágok
Cserepezzük be a közepes-, illetve rövid tenyészidejű egynyári növényeket, május közepén pedig kiültetjük őket a hosszú tenyészidejű palántákkal együtt. Az egynyári virágokról érdemes tudni, hogy a közepes-, és hosszú tenyészidejűek tavasz végétől egészen a fagyokig díszítenek virágukkal, a rövid tenyészidejűek viszont augusztus vége körül már elnyílnak. Májusban érdemes ezeket a növényeket többször öntözni, és érdemes odafigyelni a gyomokra is. Az ágyások elpusztult növényeit cserélnünk kell folyamatosan, de ha mindent jól csinálunk, akkor erre szerencsére nem fog sor kerülni.
Hagymás dísznövények
Ki lehetett már ültetni nyugodtan az eddig pincében tárolt dália, kardvirág, vagy éppen kánna gumókat. A tavaszi hagymások május közepe-végére elkezdenek elszáradni, mivel a levelekben és a szárrészben tárolt összes tápanyag visszahúzódik. Ekkor érdemes az elszáradt részeket visszavágni, és a hagymákat kiszedni a földből, majd ezeket száraz, hűvös helyre kell tárolnunk, az őszi kiültetésig.
Nem muszáj minden évben kiszedni a hagymákat, ha bent hagyjuk a földben, akkor is jönni fognak a virágok, azt viszont érdemes tudni, hogy minden évben egyre mélyebbre kerülnek a talajba, aminek a virágzási erély látja a kárát! A következő oldalon pedig vár még pár feladat, amit el kell végezni májusban!