Sosem szabad, hogy a talaj körülötte túl vizenyős legyen, erre érdemes odafigyelni. Ajánlott alulról való öntözése, így a növény vékony, törékeny szára sosem lesz vizes, talaja is laza marad majd, ugyanis a felülről való öntözés tömöríti magát a talajt.
Mire érdemes még odafigyelni a madársóskával kapcsolatban?
Tavasszal és nyáron szükséges a madársóskát havonta tápozni. Ehhez kiegyensúlyozott tápot érdemes használni, melyet majd felére fogunk hígítani, ahogy növényünk megkezdi aktív növekedését.
Amennyiben a gumók pihenési időszakukat töltik, azokat sose tápozzuk!
Elsősorban a hűvösebb időjárást kedveli, abban növekszik megfelelően – ez 16 – 21 fokot takar. Emellett a növény nem igényel különösebb páratartalmat, a háztartás alapvető nedvességtartalma tökéletesen megfelel számára.
Virágzását tekintve elsősorban a nyár folyamán bontja ki bimbóit, fajtától függően július és szeptember között.
Talaj szempontjából növényünk inkább a lazább, homokos talajt kedveli, érdemes ültetését egy kisebb cserépben elvégezni.
Veszélyezteti valamilyen kártevő?
A madársóska könnyedén képes magához vonzani a levéltetveket, a molytetveket, valamint a takácsatkákat is. Mint láthatjuk, számos kártevő veszélyezteti, mégsem kell aggódni, ugyanis könnyen meg lehet tőlük szabadulni.
Amennyiben valamelyik megjelenik növényünkön, akkor használjunk természetes rovarirtót azok elüldözésére – ez enyhe szappanos vízből, néhány evőkanál olajból és alkohol keverékéből áll. Ezzel a csodaszerrel hamar megszabadulhatunk a kellemetlenséget okozó takácsatkáktól vagy éppen levéltetvektől.
Betegségek szempontjából a klorotikus gyűrűfolt (sárga gyűrűk a levelek tetején) és a rozsda (barnás-narancssárgás elszíneződés a levelek hátán) a két fő betegsége.
Mindkét esetben, amennyiben megfertőződött növényünk, fontos, hogy hamar elkezdjük kezelni a problémát – vegyük ki a növényt tárolójából, tisztítsuk meg az edényt enyhe fertőtlenítő oldattal majd alaposan mossuk meg növényünket, mielőtt azt új talajában ültetnénk.