Hallhattunk már olyan szigetről, ahol túlszaporodtak a nyulak, most pedig egy olyan helyet mutatok be nektek, ahol a macskákról mondható el ugyanez. Hihetetlen létszámú macskapopuláció él ezen a szintén Japán mellett található szigeten.
A turisták által Macskamennyországként is emlegetett sziget hivatalosan Tashirojima néven ismert. Ez a Japán közelében található sziget nem csak arról híres, hogy az itt élő macskák száma eléri a több százat, hanem arról is, hogy ezzel a létszámmal túl tesznek az itt élő embereken, ők ugyanis egy alig száz fős közösségben élnek.
A történet árnyoldalához hozzátartozik, hogy az itt élő emberek nagy része 60 év fölötti, és nem sokan választják ezt a szigetet letelepedés céljából. Eredetileg az egerek irtására telepítették be az állatokat, mivel selyemhernyó-gazdaság működött a szigeten. Mára ez megszűnt, az itt élők halászatból élnek és nem csak magukról, a macskákról is gondoskodnak. Szerencsehozó állatoknak tartják őket.
A szigeten van egy macskaszentély is, amelyhez egy történet is társul. A következő oldalon olvashatod el.
A szentélyt Neko-dzsindzsa néven ismerik. A történet pedig: régen a rögzített hálós halászatot űzték többnyire a szigeten, amiben egy idő után már a macskák is asszisztáltak oly módon, hogy mozgásukból a halászok előre látták, milyen sűrű a halállomány az adott helyen, ahol halászni kívántak.
Egyszer egy halász éppen így készülődött. Követ keresett a háló rögzítésére, azonban a köves, sziklás talajon utána járkáló macskák egyikére ráesett egy kő és megölte. A halász részvétét kinyilvánítva a többi macskának, eltemette a cicát és kegyelettel gondozta utána azt a helyet. Így lett ebből macskaszentély.