Hogyan szárítsuk ki a levendulát?
Ha már leszedted a szépen kinyílt szárakat, akkor kötsd össze őket kisebb csokrokba, majd virágjával lefelé fellógatva érdemes kiszárítani. A szárítást végezd száraz, de szellős helyen, ahol persze meleg van, de mégsem tűzi a nap a virágot. Az összekötéshez jobb, ha befőttes gumit használsz madzag helyett, az jobban összetartja a szárakat, amik időközben elkezdenek száradni.
Ha nem dísznek, hanem inkább étkezési célra szeretnéd a későbbiekben felhasználni a levendulát, akkor a csokrokra húzz egy papírzacskót is, hogy megóvd a virágot a rovaroktól és a szálló portól. Egy másik megoldás is jó lehet, amikor inkább egy fedeles papírdobozban szárítod ki a virágot.
Így tárold a levendulát!
Igaz, hogy a levendulát érdemes a ruhásszekrénybe tenni, mert elriasztja a ruhamolyokat, viszont az élelmiszermolyok nagyon kedvelik ezt a virágot, így mindenképp sötét és hűvös helyre tedd egy jól záródó edénybe vagy dobozba, ha nem csak a száraz formáját hasznosítanád. Jó megoldás lehet a befőttesüveg is, amit beteszel a kamrába vagy a szekrénybe.
Tudtad, hogy a levendulát túl is lehet adagolni?
A levendulát bizony túl is lehet adagolni és igen sokan érzékenyek is rá. A levendula tökéletes terápiás célokra, ha teában használod és kellemesen megnyugtatja az idegrendszert, azonban ha fogyasztás közben kellemetlen tüneteket észlelsz, például túlzott álmosságot, akkor minden bizonnyal Te is érzékenyebb vagy a hatására. A levendula nagyszerű ízesítője a süteményeknek, a fagylaltoknak, egyes krémeknek és lekvároknak, azonban nem kell túlzásba vinni az adagolását, mivel a túl sok levendula használat tolakodó ízt kölcsönöz, mondhatni „ellevendulázott” az összhang. Inkább használjunk kevesebb levendulát az ízesítéshez, hogy megmaradjon a levendula sejtelmes bársonyos bája.