A leander tavaszi gondozásáról - Hasznos tanácsok a leander tavaszi gondozásáról

A leander tavaszi gondozása – Bevált tippek a csodás leanderért!

Szélesi Ferenc, NA
hirdetes
Minden a leander tavaszi gondozásáról

A leander tavaszi ápolása – Kell-e metszeni a leandert tavasszal? 

Erre a kérdésre is egyértelmű a válasz: igen, kell! Mégpedig az első friss hajtásokat kell visszacsipkednünk, akkor, amikor már elérték a 10-12 centiméteres magasságot – ekkor a harmadára, vagy ha nagyon hosszú, a felére vágjuk vissza ezeket. Ez nagyon fontos művelet, mivel nem megnyúlt hajtásokat szeretnénk kapni, hanem csodaszép tömör és dús leandert.

A növények a hirtelen fénytől biztosan megnyúlt hajtásokat fognak hozni, hosszabb ízközökkel, ezt kell korrigálnunk a metszéssel, ezek után új oldalhajtások növesztésére serkentjük a növényt. Ekkor kell gondolnunk a leander szaporítására is, a levágott hajtásokat, ha elég erősek, érdemes gyökereztetni, hogy újabb leanderrel gazdagodjunk. A tavaszi metszést átültetés idején érdemes elvégezni, később ezzel már nem kell foglalkoznunk, majd csak ősszel! 

hirdetes

A leander tavaszi ápolása – Hogyan öntözzük a leandert tavasszal? 

Már kitettük a szabadba a leandert, nagyon jó az idő, süt a Nap, minden szuper, beszéljünk egy kicsit az öntözésről. Ebben az időszakban még érdemes az időjáráshoz igazítani az öntözést, meleg időszakban gyakrabban végezzük el a leander locsolását, ha viszont lehűl a hőmérséklet, akkor csökkentsük az öntözések számát. Két locsolás között érdemes hagyni, hogy a leander földje kissé kiszáradjon, a nyári nagy melegekben viszont minden nap el kell végeznünk a locsolást, ha a hőmérséklet tartósan 30 Celsius fok fölött van, akkor akár napi kétszer is (kora reggel és késő este).

Tegyünk a leander cserepe alá egy nagyobb alátétet, vagy tálcát, így az összegyűlt vizet a növény napközben is fel tudja használni. Beszéltünk már arról, hogy a leander sok tápanyagot veszít az év során, ezért szükséges az átültetés – emellett viszont a tápoldatozás is nagyon fontos. Átültetés után a friss föld sokat segít, ezért legalább egy hónapig nincs szükség tápoldatra, utána viszont egy-kéthetente kezdjük el adagolni, ezzel biztosítva a folyamatos virágzást.

Vásárolhatunk kimondottan leandertápoldatot, de ha ilyet nem találunk, akkor olyat keressünk, amiben a foszfor és a kálium van túlsúlyban, ugyanis ez a két elengedhetetlen a virágzás idején! Remélem, hogy tudtam segíteni mindenkinek, ha kérdésetek lenne, keressetek nyugodtan, és kérlek szavazzatok, ezzel segítve munkámat, köszönöm! 

Mennyire volt hasznos számodra a leander tavaszi gondozásáról szóló cikkünk?

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Baross-féle talajművelési rendszer

Baross László a húszas években a békés megyei Bánkút viszonyai között dolgozta ki a... Tovább

adventív növények

az emberi kultúrával együtt elterjedt, behurcolt, más területekről (éghajlatról) származó... Tovább

Tovább a lexikonra
virág