A leander műtrágyázása
Leander trágyázási elv
A leandernek sok műtrágyára van szüksége a növekedési időszakában, ezért gyakran kell trágyázni, minden alkalommal kis mennyiséggel. A műtrágyának kiegyensúlyozott műtrágyának kell lennie, de túl sok nitrogén nélkül, az orsósodás elkerülése érdekében. A kopár talajban túl kevés műtrágya alultápláltsághoz és kevesebb virághoz vezethet. A "híg, könnyű, kevesebb és gyakori" elvet kell követni.
Leander trágyázási idő
A leandert kéthetente egyszer kell trágyázni, amikor tavasszal a legerőteljesebben növekszik, valamint amikor nyáron virágzik. A szerves trágya segíthet a növekedésben, valamint a télállóságban.
leander műtrágya kiválasztása
Kerüld a lúgos műtrágyákat. A növény tavaszi vegetatív növekedési periódusában a fő műtrágya a nitrogén műtrágya, ezt követi a kálium- és egy foszfátműtrágya a szaporítási időszakban nyáron és ősszel. Bizonyos mennyiségű trágyát is ki lehet juttatni a talajba, 20% körüli szerves trágyatartalom mellett.
Hova tegyem a leandert? Mennyi fényre van szüksége a leandernek?
A leander napos éghajlatú, és elviseli a részlegesen árnyékos környezetet is. Szabadtéri ültetéshez napos vagy részben árnyékos helyet kell választani. A beltéri cserepes növényeket árnyékos helyre kell helyezni. Ha a növényt szabadtéri területre, vagy több napfényes új helyre kell áthelyezni, fokozatosan alkalmazkodnia kell a megnövekedett fényhez, hogy a napfény ne égesse meg a leveleket. A leander alkalmazkodik a meleg, párás, szubtrópusi vidékeken történő növekedéshez. A legjobban a magas hőmérsékletű évszakokban virágzik. Ha a hőmérséklet -10 ℃ alatt van, súlyos hidegkárosodás lép fel, már 0 ℃ alatt a növény levelei lehullanak.
Milyen talajra van szüksége a leandernek?
A leander nagyon alkalmazkodó. Közönséges talajban jól fejlődhet, de a termékeny, laza és jó vízelvezetésű homokos vályogban erőteljesebben fejlődik. Az is jobb, ha a leandert enyhén savas vagy semleges talajba ültetjük.
Mikor és hogyan kell a leandert metszeni?
A folyamatos virágzás elősegítése érdekében a növényt minden virágzás után le kell csípni. Ehhez el kell távolítani az adott év ágainak hegyét. A növény gyakran évente 3-4 alkalommal virágzik. Az oleander gömbölydedre és teltre formázható. Ehhez az új törzs körülbelül 40 cm magas, a növény 20-30 cm-es magasságában le kell vágni a gömbölyded oldalrügyek hegyét. Ősz után vagy kora tavasszal a metszés magasságát és stílusát az új ágak növekedése határozza meg. A növény többszöri formázása és metszése után észrevehető, hogy a növény rövidebb, erősebb és teltebb megjelenést kölcsönöz, jobb díszítő hatással bír.
Számos leander fajta létezik, de a legnépszerűbbek közé tartoznak:
- Agnes Campbell: Ez a fajta élénk rózsaszín virágokkal rendelkezik, amelyek fehér szegéllyel szegélyezettek.
- Alassio: Ez a fajta nagy, dupla virágokkal rendelkezik, amelyek rózsaszíntől a fehér árnyalatokig terjednek.
- Album Maximum: Ez a fajta nagy, fehér virágokkal rendelkezik, amelyek kellemes illatúak.
- Barcelona: Ez a fajta élénk rózsaszín virágokkal rendelkezik, amelyek sötétebb rózsaszín torokkal rendelkeznek.
- Belle Helene: Ez a fajta rózsaszín virágokkal rendelkezik, amelyek fehér szegéllyel szegélyezettek.
- Boyteam: Ez a fajta rózsaszín virágokkal rendelkezik, amelyek sötétebb rózsaszín torokkal rendelkeznek.
- Dottore Attilio Ragioneri: Ez a fajta nagy, dupla virágokkal rendelkezik, amelyek rózsaszínűek és fehér színűek.