Leander betegségei – Ezt kell tennünk a leander betegségei ellen

A leander betegségei

Szélesi Ferenc
hirdetes

Sajnos nagyon sokan jeleztétek, hogy idén több problémátok is van a leanderetekkel, vagy a levelek kezdtek el sárgulni, vagy le is hullanak azok, vagy megtámadták a növényt a tetvek. Mostani cikkemet éppen ezért írtam meg nektek, most mindent elmondok a leander betegségeiről, és a védekezési módokról is! 

Leander betegségei - Védekezési módok

Először ejtsünk pár szót a leanderek igényeiről!

 

Egy másik cikkemben nagyon sok mindent elmondtam nektek a leander gondozásáról, ezért most csak röviden fogok beszélni a legfontosabb dolgokról! A leander gondozásának három titka van, szereti a sok vizet, a megfelelő tápanyagot, illetve a napfényt! A leander a vizet imádja a legjobban, egy terebélyesre megnőtt szépség akár húsz-harminc liter vizet is elpárologtat a melegebb napokon, szóval nem igazán kell tartanunk a túlöntözéstől. Emellett ügyelni kell arra, hogy mindig érje napsugárzás, és érdemes legalább hetente egyszer tápoldattal megöntözni. 

 

A leander betegségei – A leander és a fertőzések

Egy-egy fertőzés vagy betegség előbb vagy utóbb sajnos becsúszhat, amelyek a leggyakrabban nem megfelelő gondozás eredményei. 

 

A leander betegségei - A leander lehulló levelei

hirdetes

 

A forróbb napokon hirtelen levélhullás történhet. Ez a legtöbb esetben normális, mert a leander levelei nagyjából két évig maradnak meg, és nem mindig télen hullanak le. Egy másik ok lehet a vízhiány, éppen ezért érdemes elsősorban ellenőrizni a gyökércsomót. Ha száraz a talaj körülötte, akkor ez a probléma, tehát nincs más dolgunk, mint jó alaposan megöntözni a növényünket!

 

Vízhiányra vezethető vissza a vesszők, és a hajtások alsó leveleinek sárgulása, illetve lehullása, ebben az esetben a növény elkezd felkopaszodni, a virágok bimbói leszáradnak, a kinyílt virágok pedig lehullanak. Érdemes minden nap rápillantani a leanderekre, ugyanis nagyon vízigényesek, a nagyon meleg napokon akár kétszer-háromszor is megöntözhetjük őket.     

 

A leander betegségei - A leander és a barna levélszélek

 

Ha a levelek szélei barnulni és száradni kezdenek, akkor lehet szó napégésről, vagy túl sok műtrágyáról. Ezeket a károkat sajnos nem lehet rendbe hozni, de szerencsére nem is igazán számítanak súlyosaknak. Ennek ellenére mindig legyen kéznél némi árnyékolási lehetőség a naposabb időszakokra, különösen tavasszal. A túltrágyázott talajt nagy mennyiségű meleg vízzel kell kiöblíteni. 

 

A leander betegségei - A leander és a fakó levelek

 

Ha a levelek halványzölddé válnak, vagy erezetük könnyedén látható sötétségük miatt, akkor vashiány állhat a háttérben. A leggyakrabb ok azonban a rossz pH érték a talajban. Ilyenkor friss talaj és némi kerti mész segíthet. A következő oldalon vár még pár remek tanács, érdemes lapozni egyet!

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

félig függesztett munkagépek

a traktorhoz kapcsolódó és az erőgép hidraulikájával működtethető munkagépek azon... Tovább

ízeltlábúak (Arthropoda)

mintegy 850 ezer fajt magában foglaló állattörzs. Szelvényesek; a szelvényeket és a... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem