Kutyatartókra kivetett adó

Újabb adót vezetnek be, ami a kutyatartókat érinti!

Szélesi Ferenc - Főkertész
hirdetes

Ismét egy dolog, amiért fizethetünk a közeljövőben, a törvényjavaslat a kutyatartókat érinti. A most következő cikkből kiderül, miért kell fizetnünk, és mennyit! 

Fizetni fognak a kutyatartók?

A törvénymódosító javaslat új adóval sújtaná a kutyatartókat, ezen kívül mást is tartalmaz az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény módosításáról szóló javaslat, amit 2017. április 26-án nyújtottak be.

A törvénymódosításban részletesen beszélnek az állatkísérletek engedélyezési eljárásának módosításáról, a kóbor állatok befogásának menetéről is. A módosítás szerint a belterületen befogott jószágok az állam tulajdonába kerülnek a 16. napon, hogyha nem derül ki, ki a tulajdonosa, vagy ha a tulajdonos nem veszi vissza az állatot, illetve akkor is, ha rossz körülmények között tartja a tulajdonos. Ha kiderül a tulajdonos személye, a befogás és az elhelyezés költségét ki kell fizetnie.

Az állam tulajdonába került állatok elhelyezése a település önkormányzatának a feladata, ha viszont nem sikerül az elhelyezés, akkor sajnos az állat életét ki lehet oltani a megengedett módon. A következő oldalon elmondom részletesen, kit érint az új adó bevezetése! 

Fizetni fognak a kutyatartók?

A törvényjavaslatban a módosításokat ekképpen fogalmazzák meg:

 

"(2) Az ebtartás helye szerint illetékes települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat az adott év első napjáig négy hónapos kort betöltött eb után az eb tulajdonosától évente ebrendészeti hozzájárulást szedhet be."

hirdetes


(4) Az éves ebrendészeti hozzájárulás mértékét a tartás helye szerint illetékes települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat
a) az eb tartási céljának,
b) az eb tartásának állatjóléti és ebrendészeti jellemzőinek (tartási hely típusa, mérete, tartott ebek száma),
c) az ebtartó szociális helyzetének figyelembe vételével állapítja meg, azonban az ebrendészeti hozzájárulás ebenként nem haladhatja meg a hatezer, veszélyes eb esetében a húszezer forintot".

Tehát ha életbe lép az új törvény, akkor 6 000 és 20 000 forint közötti adót, vagyis ebrendészeti hozzájárulást vetnek ki KUTYÁNKÉNT! Kivételt képeznek az Országos Magyar Vadászkamara által kiállított vadászkutya alkalmassági vizsgaigazolvánnyal rendelkező ebek. Már itt is felmerül egy kérdés: a kedvtelési vadászathoz tartott állatok miért részesülnek előnyben más kedvtelési sportokhoz tartott állatokkal?

Kivételt képeznek még a segítő-, mentő kutyák, a rendvédelmi szervek kötelékébe tartozó ebek, a veszélyes kutyafajták kivételével minden ivartalanított kutya, a még ismert tartóval nem rendelkező, és az állatmenhelyen tartott, vagy állatvédelmi szervezet által örökbeadott ebek. A következő oldalon folytatom! 

Fizetni fognak a kutyatartók?

A baj az a törvénytervezettel, hogyha bevezetésre kerül, biztosan rengeteg kutya fog az utcára kerülni. Mivel nagyon sokan vannak olyan állattartók, akik nem felelősségteljesek, és úgy gondolják, hogy ez az összeg már nem fér bele a családi büdzsébe, még éves szinten elosztva sem.

Több mint valószínű, hogy az állatmenhelyek meg fognak telni rövid időn belül, az viszont jó, hogy a legtöbb kutyát ivartalanítani fogják a menhelyeken:

"(7) A települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat köteles a befolyt ebrendészeti hozzájárulás teljes összegét az ebek ivartalanításának támogatására, az állatmenhelyek és az ebrendészeti telepek fenntartására, állatvédelmi szervezetek támogatására, valamint az ebösszeírás vagy egyéb, az ebtartással kapcsolatos állatjóléti és közegészségügyi intézkedések finanszírozására fordítani."

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, kérlek jutassátok el észrevételeket a következő email címre: marketingportalokKUKACgmail.com

A törvényjavaslatot teljes egészében itt találhatjátok meg! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

aerob szervezetek (aerobionták)

oxigént igénylő szervezetek; jelentős részük kizárólagosan csak levegő jelenlétében... Tovább

Gyomirtó Lintur 70 WG

Gyors és biztos hatás, széles hatásspektrum a kalászosok kétszikű gyomnövényei... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés