Így fürdesd meg kutyusodat

A világ legbonyolultabb dolga – Kutyák fürdetése

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

Nekünk, embereknek a fürdés nyugtató, örömteli élményt jelent, kis kedvenceink számára viszont a világ egyik legrosszabb tevékenységét. A legtöbb kutyus egyáltalán nem szeret fürödni, sőt, kínzásként tekint az egész procedúrára. Most elmondjuk, hogyan teheted élvezetesebbé számukra a fürdetést! 

Kutya fürdetése eredményesen

Mindenekelőtt mutatok egy nagyon vicces összeállítást, ezeket a gazdikat egyáltalán nem irigylem, nézd meg, hogyan küzdenek meg a kutyáikkal!

 

A videó után jöjjenek azok a tippek, amiket érdemes lenne eljuttatni azoknak az embereknek, akiknek küzdelem a fürdetés! A kutyákat nem szabad túl gyakran fürdetni, viszont vannak olyan esetek, amikor muszáj. Fontos tudnivaló, hogy a fürdetéssel a kutya bőrének természetes védőrétegét lemossuk, emellett a kutya bőre ki is száradhat. Érdemes a fürdetés helyett fésüléssel tisztán tartani a kutyusok bundáját, de van az a helyzet, az a szag, amikor már nem elég ez a módszer. 

Az első a legfontosabb! 

Az emberek első élményei is meghatározók, nincs ez másképpen az állatok esetében sem. A legelső fürdetés lesz az, amire a kutyusod később emlékezni fog, és ez alapján fog reagálni a következő alkalomkor. Fontos tehát, hogy kellemes élménnyé tedd az első fürdetést, ezzel ugyanis meg tudod könnyíteni nem csak a kutyus dolgát, hanem a sajátodét is!  

Mit használjunk fürdetéshez?

Manapság már nagyon sokféle kutyasampont lehet kapni, amik egyébként eléggé drágák, mi nem is ezeket használjuk. Az embereknek kifejlesztett, hipoallergén samponok, illetve a babasamponok tökéletesen használhatók a kutyák fürdetéséhez is. A kutyasamponok egyébként tele vannak fölösleges szerekkel, ráadásul túlillatosítottak, ezért többet ártanak, mint használnak.

hirdetes

Az embereknek kifejlesztett samponokra szigorúbb szabályok vonatkoznak az Európai Unióban, általában enyhén illatosítottak, és maximálisan biztonságosak vegyi anyagok szempontjából. Most pedig nézzük, hogyan kell helyesen fürdetni a kutyákat!

A kutyafürdetés szabályai

Minden egyes fürdetés előtt alaposan keféljük át a kutyus szőrét, ezáltal eltávolítjuk a kihullott szőrszálakat, szőrcsomókat. Ha esetleg nagyobb csomóval találkozol, semmiképp ne tépkedd. Ha ezzel meg vagy, készíts elő mindent, jöhet a sampon, illetve a törülköző! Ha van kutyusodnak kedvenc játéka, akkor azt is odateheted, hátha el tudod terelni vele a figyelmét, és kellemesebb légkört alakítasz ki számára. 

Ezután állítsd be a víz hőmérsékletét! te sem szereted a túl forró, vagy a túl hideg vizet, ugye? Nincs ez másképpen a kutyák esetében sem, a legideálisabb a szobahőmérsékletű víz. Állítsd a kutyát a kádba, vagy zuhanykabinba, és szép lassan engedd bele a vizet, ne azonnal rá, hanem a kádba. Kezeddel közben nedvesítsd meg a kutya szőrét, egészen addig, amíg át nem nedvesedik teljesen. A sugárra mindig figyelj, ne legyen túl erős, és minden esetben hagyj elegendő időt arra, hogy megszokja! 

Arra is figyelj oda, hogy csak a nyakáig legyen vizes, se a fülét, se az arcát ne érje víz, ugyanis a fül, és a szem körüli részek könnyedén begyulladhatnak, ha nagyobb mennyiségű víz éri őket! Az arcot nedves kézzel, vagy a törülközővel töröld át kicsit. Ha kellően átnedvesedett a kutyus szőre, tegyél egy kis sampont a kezedre, habosítsd fel, és alaposan dörzsöld át vele a kutya szőrét, illetve bőrét.

Ez is meg van, nincs más hátra, öblítsd le a bundáját tiszta vízzel, arra pedig nagyon ügyelj, hogy ne maradjon sampon a bőrén. Gyorsnak kell lenne a törülközővel, tedd rá hamar, még mielőtt megrázná magát. Törölgesd át alaposan a szőrét, ha elviseli a zajokat, akkor használj hajszárítót is, de a lehető legalacsonyabb hőfokon! Miután teljesen megszáradt a szőre, fésüld át még egyszer, hogy megszabadítsd a fürdés során kihullott szőrszálaktól. Kész is vagyunk, sok sikert mindenkinek! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ligeti perje (Poa nemoralis L.)

a pázsitfüvek családjába tartozó, laza bokrú évelő aljfű (fűfélék). Gyökérzete bojtos,... Tovább

cymoxanil hatóanyagú gombaölő szerek

kombinált készítmények: a cymoxanil szisztemikus hatású növényvédő szer, —> kontakt... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés