Kovászos uborka készítése – A méret a lényeg?
Erről megoszlanak a vélemények, én annyit mondok, hogy ízlés dönt – nekem teljesen mindegy, csak legyen kész és együnk. Egyébként néhányan arra esküsznek, hogy a nyolc-tíz centiméteres, fürtös csemegeuborka a legmegfelelőbb választás.
Ezzel szemben mások azt állítják, hogy a kovászolni való uborka 10 centiméter hosszúságnál és három centiméter átmérőnél kezdődik. Rátok bízom a döntést, ami a méretet illeti, az elkészítés módját viszont nem, mert szerintem ez a legjobb recept, ami létezik!
Kovászos uborka készítése – Mi szükséges a kovászos uborka elkészítéséhez?
Szükségünk lesz egy nagy (vagy több kicsi) befőttesüvegre – minél nagyobb annál jobb (én az öt literest szeretem a legjobban, ezért a mennyiségeket is ehhez írom), uborkára (amennyi szorosan belefér az üvegbe), 18-20 gerezd fokhagymára, három csokor friss kaporra, három evőkanál sóra, 10-12 szem egész borsra, langyos vízre, egy-két szelet szikkadt kenyérre.
Kovászos uborka készítése – Az előkészületek
Már az előkészületek is nagyon fontosak – ügyeljünk mindig a tisztaságra! Mossuk el a befőttesüvege(k)et, tisztítsuk meg az uborkákat (ehhez használjunk körömkefét, nehogy valami szennyeződés maradjon rajta). Öblítsük le a kaprokat, pucoljuk meg a fokhagymákat. Fontos tudni azt is, hogy az uborkák végei a legtöbb esetben sajnos keserűek, ezért érdemes inkább levágni mindet.
Az uborkákkal még nem vagyunk kész, vágjuk be hosszában őket, ugyanis így a lé sokkal jobban át tudja majd járni. Nagyon sok mindent megtudtunk már a kovászos uborkáról, de a recepttel még mindig adósok vagyunk. Most már nem kell semmi mást tennetek, mint átlapozni a következő oldalra, ugyanis ott találhatjátok meg a szükséges lépéseket, nézzük, hogyan készül a tökéletes kovászos uborka, tartósítószer nélkül!