Nekem nagyon tetszik ez a példamutató cselekedet, valóban ilyenre lenne a leginkább szükség. A világ egyik legnagyobb és legismertebb cége úgy döntött, hogy soha többet nem fog műanyagból készített termékeket árulni, nézzük a részleteket!
A Lego története messzire nyúlik vissza
Egészen 1932-ig kell visszautaznunk a múltba, ekkor alapította meg vállalkozását Ole Kirk Christiansen, dán asztalosmester. A cég fajátékok gyártásával foglalkozott, majd két évvel később felvette a LEGO nevet. A mai napig világszerte ismert műanyagokból készült játékok készítésére 1947 után került sor - pénzügyi okok miatt kellett a fát műanyagra cserélni.
A játék nagy újdonsága abban rejlett, hogy a többnyire négyszögletes építőelemek tetején bütykök helyezkedtek el, az aljuk pedig lyukas volt. Ez az eljárás segített abban, hogy a kisgyermekek könnyedén tudjanak építkezni, mivel az elemeket össze lehetet nyomni, épp annyira, hogy ne essenek szét, viszont könnyen szét lehessen választani őket.
Kezdetben voltak nehézségek, ugyanis a szállítmányok többsége visszatért, mert az emberek úgy gondolták, hogy a fából készült játékokat nem képesek felváltani a műanyagok (ugye milyen érdekes? Ez ma pont fordítva van, sajnos…). 1954-ben lett a cég vezérigazgatója Ole Kirk Christiansen fia, Godtfred Christiansen. Az ő javaslatára felülvizsgálták az akkoriban még problémás, gyakran nehezen kapcsolódó rendszert.
Az igazi LEGO 1958-ban született meg, minőségével már elégedettek lehettek a vásárlók. Megnyílt a svájci csomagoló és összeszerelő üzem, és egy LEGO gumiabroncsokat gyártó üzem is Jütlandban. 1986-ban megjelentek a Light and Sound készletek, elemtartókkal, lámpákkal, szirénákkal és egyéb hangkeltő tartozékokkal, így újabb részletekkel bővültek a LEGO alkotások.
1970-re már több mint 900 alkalmazottja volt a dán székhelyű cégnek, a következő évtizedekben pedig még nagyobb bővülés történet. 1971-ben, a babaházak megjelenésekor megcélozták a lányokat, 1972-ben a közlekedési lehetőségek is kibővültek a vízen úszó hajótestek megjelenésével. 1974-ben megnyílt az amerikai LEGO gyár is, 1990-ben pedig a cég bekerült a világ 10 legnagyobb játékgyártója közé, egyetlen európai cégként. Most pedig még jobb példát mutatnak mint eddig, erről a következő oldalon fogok beszélni, érdemes lapozni egyet!