Talaj szempontjából nem válogatós, egy egyszerűbb virágföldkeverékben vagy egy általános termőföldben is megfelelően fog fejlődni, egyáltalán nincs szüksége speciális összetételű talajra. Mint már említettem ugyanakkor a talaj vízelvezetésre nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni, ugyanis ez komolyabb problémákat okozhat növényednél – erre akkor kell majd fokozottan odafigyelni, amikor már megjelentek az első levélkék. Fontos, hogy öntözése is rendszeres legyen, valamint sose hagyjuk, hogy növényünk teljesen kiszáradjon, de ügyeljünk túllocsolására is.
Már említettük, hogy a koriander nem bírja jól az átültetést, így javasolt a magvetéssel való ültetése, illetve szaporítása. Szabad földben a vetési ideje tavaszra tehető, március közepére – végére, lakásban ugyanakkor ennek nincs meghatározott ideje, akármikor elvégezhetjük, hiszen képesek vagyunk környezeti tényezőit meghatározni.
Vetés során érdemes 4 – 5 centiméter mélyen elvetni a földbe, majd ültetés után fontos, hogy bőséggel megöntözzük a magokat. Ezután ajánlott magát az edényt is lefóliázni, fóliával letakarni, ezzel is biztosítva a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat a csírázáshoz. A kis magoncok megközelítőleg 1 – 2 hét múlva fognak előbújni, majd 2 – 3 hét múlva már sokkal láthatóbb lesz az eredmény.
Amikor már elkezdtek fejlődni koriandereink, akkor láthatjuk, hogy mennyire lett sűrű maga a vetés. Abban az esetben, ha a növényt elsősorban levelei miatt termesztjük, akkor úgy érdemes megritkítani fiatal növényeinket, hogy azok 5 centiméterenként helyezkedjenek el. Aki ezzel ellentétben azok magját szeretné felhasználni, akkor csupán várja meg még azok megérnek, majd rázza őket ki a már levágott növényből.
A balkonveteményesek nagy előnye, hogy ebben az esetben nem kell a gyomokkal foglalkozni, gyomtalanítani növényünk környezetét – mégis, előfordul, hogy maga a termőföld tartalmaz gyommagot, ha pedig kerti földet használunk, akkor ott is megjelenhetnek a nem kívánatos gyomnövények.