Szuper tippeket mutatunk a koriander termesztéséhez - így legyen Neked is rengeteg egészséges növényed

Nevelj Te is sikeresen koriandert – most szuper trükköket osztunk meg neveléséhez

TK, SFV, NA
hirdetes
Koriander

Talaj szempontjából nem válogatós, egy egyszerűbb virágföldkeverékben vagy egy általános termőföldben is megfelelően fog fejlődni, egyáltalán nincs szüksége speciális összetételű talajra. Mint már említettem ugyanakkor a talaj vízelvezetésre nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni, ugyanis ez komolyabb problémákat okozhat növényednél – erre akkor kell majd fokozottan odafigyelni, amikor már megjelentek az első levélkék. Fontos, hogy öntözése is rendszeres legyen, valamint sose hagyjuk, hogy növényünk teljesen kiszáradjon, de ügyeljünk túllocsolására is.


Már említettük, hogy a koriander nem bírja jól az átültetést, így javasolt a magvetéssel való ültetése, illetve szaporítása. Szabad földben a vetési ideje tavaszra tehető, március közepére – végére, lakásban ugyanakkor ennek nincs meghatározott ideje, akármikor elvégezhetjük, hiszen képesek vagyunk környezeti tényezőit meghatározni.

hirdetes


Vetés során érdemes 4 – 5 centiméter mélyen elvetni a földbe, majd ültetés után fontos, hogy bőséggel megöntözzük a magokat. Ezután ajánlott magát az edényt is lefóliázni, fóliával letakarni, ezzel is biztosítva a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat a csírázáshoz. A kis magoncok megközelítőleg 1 – 2 hét múlva fognak előbújni, majd 2 – 3 hét múlva már sokkal láthatóbb lesz az eredmény.


Amikor már elkezdtek fejlődni koriandereink, akkor láthatjuk, hogy mennyire lett sűrű maga a vetés. Abban az esetben, ha a növényt elsősorban levelei miatt termesztjük, akkor úgy érdemes megritkítani fiatal növényeinket, hogy azok 5 centiméterenként helyezkedjenek el. Aki ezzel ellentétben azok magját szeretné felhasználni, akkor csupán várja meg még azok megérnek, majd rázza őket ki a már levágott növényből.


A balkonveteményesek nagy előnye, hogy ebben az esetben nem kell a gyomokkal foglalkozni, gyomtalanítani növényünk környezetét – mégis, előfordul, hogy maga a termőföld tartalmaz gyommagot, ha pedig kerti földet használunk, akkor ott is megjelenhetnek a nem kívánatos gyomnövények.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

borultság

a felhőzet viszonylagos mennyisége a megfigyelés időpontjában. Újabban oktákban... Tovább

Gyomirtó Gesaprim 90 WG

Az eredeti atrazin modern formulációban.Hatóanyag: 90% atrazinFelhasználható:... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Kertészet Növénytermesztés