Korallvirág nevelése, korallvirág gondozása, korallvirág szaporítása, korallvirág metszése

Íme, a titok – Így tartsd életben sokáig a korallvirágot!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
hirdetes

Az egyik legkedveltebb, legnépszerűbb virágzó szobanövényünkről fogok most beszélni nektek, ami pedig nem más, mint a csodálatosan szép korallvirág! Nézzük, mit kell tudnunk ahhoz, hogy sokáig virágozzon! 

Korallvirág tudnivalók

Korallvirág – Rövid ismertető

A korallvirág Madagaszkáron őshonos, de már Afrika más részein és Ázsiában is előfordul, sőt, Európába egyes területein is. A varjúhájfélékhez tartozó növény számos díszváltozatban fordul elő, több hibriddel rendelkezik, a mérsékelt éghajlaton szobanövényként tartható. 

A korallvirág jellemzése

A korallvilág levelei sötétzöldek, nagyon húsosak, mert rendkívül sok nedv van bennük. Virágai négyszirmúak, általában pirosak-vörösek, vagy fehérek, narancs-citromsárgák, rózsaszínűek, vagy akár vajszínűek is lehetnek. 

A korallvirág januártól júniusig virágzik, nyártól, mint kerti növény ültethető erkélyre, teraszra, illetve balkonládába is. Ősztől viszont a lakásunkat is feldíszítheti, mutatós, szép, színes virágaival. Azt azért el kell mondanom, hogy nagyon lassan fejlődik, ezért türelmesnek kell lennünk vele! Virágai magasan a levelek fölé emelkednek. 

hirdetes

A korallvirág öntözése

A korallvirág a pozsgás növények közé tartozik, erre könnyedén rájöhetett mindenki, mivel a levelei igencsak vastagok és húsosak. Ebből egyébként arra is lehet következtetni, hogy nem szabad túllocsolni a növényt, mivel a levelei sokáig képesek tárolni a nedvességet. Nagyon fontos tehát, hogy a két öntözés között teljen el annyi idő, amennyi alatt a földje kicsit kiszárad.

Nyáron, a szavadban öntözhetjük hetente többször, de ilyenkor is érdemes vigyázni a túlöntözésre. Ha kaspóban van a növény, mindenképp vedd ki az öntözés idejére a cserepet a kaspóból, és csak abban az esetben tedd vissza, ha már minden víz lecsepegett róla. Télen is kell öntöznünk, de akkor ritkábban, ilyenkor elég, ha két-háromhetente egyszer meglocsoljuk egy kevéske vízzel. További fontos dolgokat tudhatsz meg a következő oldalon, lapozz egyet, érdemes! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-30

A karácsonyi kaktusz locsolása és 7 tipp a virágzás megőrzéséhez

A karácsonyi kaktusz locsolása az ünnepi szezon egyik legfontosabb gondozási feladata. Megmutatjuk hogyan csináld és tippekkel segítünk a virágzás megőrzésében.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

zárt tenyészet

olyan tenyésztési forma, amely huzamosabb ideig nem vesz igénybe idegen tenyészállatot. s... Tovább

habitus (alak)

az ember v. az állat külső megjelenési formája, testalakulása, felépítettségének jellege... Tovább

Tovább a lexikonra
Karácsony Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem virág