Az egyik legkedveltebb, legnépszerűbb virágzó szobanövényünkről fogok most beszélni nektek, ami pedig nem más, mint a csodálatosan szép korallvirág! Nézzük, mit kell tudnunk ahhoz, hogy sokáig virágozzon!
Korallvirág – Rövid ismertető
A korallvirág Madagaszkáron őshonos, de már Afrika más részein és Ázsiában is előfordul, sőt, Európába egyes területein is. A varjúhájfélékhez tartozó növény számos díszváltozatban fordul elő, több hibriddel rendelkezik, a mérsékelt éghajlaton szobanövényként tartható.
A korallvirág jellemzése
A korallvilág levelei sötétzöldek, nagyon húsosak, mert rendkívül sok nedv van bennük. Virágai négyszirmúak, általában pirosak-vörösek, vagy fehérek, narancs-citromsárgák, rózsaszínűek, vagy akár vajszínűek is lehetnek.
A korallvirág januártól júniusig virágzik, nyártól, mint kerti növény ültethető erkélyre, teraszra, illetve balkonládába is. Ősztől viszont a lakásunkat is feldíszítheti, mutatós, szép, színes virágaival. Azt azért el kell mondanom, hogy nagyon lassan fejlődik, ezért türelmesnek kell lennünk vele! Virágai magasan a levelek fölé emelkednek.
A korallvirág öntözése
A korallvirág a pozsgás növények közé tartozik, erre könnyedén rájöhetett mindenki, mivel a levelei igencsak vastagok és húsosak. Ebből egyébként arra is lehet következtetni, hogy nem szabad túllocsolni a növényt, mivel a levelei sokáig képesek tárolni a nedvességet. Nagyon fontos tehát, hogy a két öntözés között teljen el annyi idő, amennyi alatt a földje kicsit kiszárad.
Nyáron, a szavadban öntözhetjük hetente többször, de ilyenkor is érdemes vigyázni a túlöntözésre. Ha kaspóban van a növény, mindenképp vedd ki az öntözés idejére a cserepet a kaspóból, és csak abban az esetben tedd vissza, ha már minden víz lecsepegett róla. Télen is kell öntöznünk, de akkor ritkábban, ilyenkor elég, ha két-háromhetente egyszer meglocsoljuk egy kevéske vízzel. További fontos dolgokat tudhatsz meg a következő oldalon, lapozz egyet, érdemes!