Koktélparadicsom termesztése – A kiültetés
Ha már kellően erősek a palánták és nem kell számítani fagyra, akkor a koktélparadicsompalántákat kiültethetjük a szabadba, vagy átültethetjük nagyobb cserépbe, balkonládába. A tövek mellé mindenképpen szúrjunk megfelelő méretű karót, és kössük hozzá, lazán a növényt.
Ha nem magról neveltük a koktélparadicsomunkat (palántát vásároltunk), akkor is ezt kell tennünk. Ültetés során ügyeljünk arra, hogy a palánták napos helyre kerüljenek. Nevelés során mindig figyeljünk az öntözésre, rendszeresen végezzük el azt, akár minden nap, a melegebb, nyári napokon kétszer is (kora reggel és késő este).
A koktélparadicsomok meghálálják a gondoskodást, szeretik a tápoldatozást is, ezt elvégezhetjük 3-4 hetente, az öntözővízhez kevert tápoldattal. A későbbiekben az öntözésen kívül a karózásra kell odafigyelni, mivel a koktélparadicsomok többsége magasra nő, ezért folyamatosan kötözgetnünk kell a növényt a karóhoz.
Koktélparadicsom termesztése – Buktatók a termesztés során
Sajnos a koktélparadicsom esetében is vannak buktatók, kevesen tudják, de például, ha vontatottabb az érés, akkor nagyobbak lesznek a bogyók, ha pedig gyorsabb az érés, akkor kisebbek. Másik érdekesség, hogy a tápanyagok és a talaj gazdagsága befolyásolja a koktélparadicsom ízét.
Koktélparadicsom termesztése – A koktélparadicsom szüretelése
Ha mindent jól csináltunk, akkor nyár végétől egészen őszig szüretelhetjük a saját termesztésű, isteni finom és szép koktélparadicsomot. A paradicsomokat akkor szedd le, ha színük élénkpiros, állaguk félpuha.
Az érett, leszedett paradicsomokat érdemes szobahőmérsékleten tárolni, mivel így képesek megőrizni zamatukat, minőségüket – de így is érdemes két-három napon belül elfogyasztani mindet. Remélem, hogy sikerült mindent megtudnotok a koktélparadicsomok termesztéséről, leljétek örömötöket ezekben a finomságokban!
seolhee kim képe a Pixabay -en.