Hihetetlenül szép, nem csak a kertünket, hanem a lakásunkat is feldobhatjuk a segítségével, a most következő cikkben bemutatom nektek a kokedamát, érdemes megismerned neked is, mivel egyszerű elkészíteni, mégis nagyon szép!
Ha kedveled az újdonságokat és a saját kézzel készített ötleteket, akkor a kokedamát imádni fogod! Nincsen szükség arra, hogy szakavatottak legyünk, nem kerül sokba, mégis egy hihetetlenül szép látvánnyal gazdagíthatjuk otthonunkat, illetve kertünket. Neveljünk növényeket mohagombócban!
Nézzük, mit kell tudni a kokedamáról!
Bármennyire is hasonlít a bonsai-hoz, a kokedama egyáltalán nem az, nincs semmi másról szó, csak egy különleges dísznövénytartási módról! Leginkább belső terek díszítésére alkalmas, de ha kintre szeretnénk tenni, akkor ennek sincsen semmi akadálya. Arra azért ügyelnünk kell, hogy ne nagyon érje közvetlen napfény a mohagömböket, mert akkor nagyon gyorsan száradnak, megbarnulnak és már nem lesznek olyan mutatósak. Alátétre is helyezhetjük, de a legszebb, legkülönlegesebb fellógatva, ehhez használhatunk damilt, spárgát, bármit. Az öntözésére oda kell figyelnünk, ugyanis nem szokványos ez sem.
A többi növénnyel ellentétben 3-4 naponta végezzük el az öntözést, és jó alaposan fürdessük meg ekkor. Egy vödörbe engedjünk vizet és a növényeket nyomjuk úgy a víz alá, hogy a szára is elmerüljön, egészen addig várjunk, amíg kibuborékozza magát, ezután pedig nyomkodjuk ki a vizet belőle. A következő oldalon elmondom, hogyan készítheted el!
Milyen növény alkalmas a kokedamához?
Elsősorban a Flamingó, az Epipremnum pinnatum, a páfrányok, a Ficus pumila, a Fittonia, a legtöbb orchideafajta, a Filodendron, a Pilea, a Peperomia, és Selaginella.
Hogyan készül a kokedama?
Hozzávalók
Nincsen sok mindenre szükségünk, természetesen a kedvenc növényünk kelleni fog, ezen kívül egy metszőollót szerezzünk, és jó, ha van kéznél vödör, víz, tőzegmoha, zsineg, szárított moha. Különleges földkeveréket kell szerezni hozzá, mely 8:3 arányban tartalmaz tőzegmohát és bonsai földet.
Elkészítés
Először is távolítsuk el a növényt a cserépből, rázzuk le óvatosan a gyökeréről a földet víz segítségével. Ha szükséges, akkor a leveleket és a gyökereket metsszük meg egy kicsit. Ezután készítsük el a földet, keverjük össze a bonsai földet a tőzegmohával, adjunk hozzá vizet, így könnyen alakítható masszát fogunk kapni. A földből formáljunk olyan labdaformát, ami beburkolja a növény gyökerét. Ha ez is meg van, akkor egy réteg szárított tőzegmohát tekerjünk a gyökérzetre. Készítsünk egy lyukat a földlabdába ujjunk segítségével, majd a becsomagolt gyökérzetet helyezzük bele ebbe a lyukba. Ezután tekerjünk még egy réteg szárított tőzegmohát a gyökérzetre, majd kötözzük át. És már kész is vagyunk. Pár héttel később a kötést el is távolíthatjuk, mivel a gyökerek össze fognak nőni a külső réteggel.