A klívia gondozása
Ha lakásban tartjuk, akkor mérsékelt hőmérsékletű, napos szobát válasszunk a számára, ugyanis ezt kedveli a leginkább. A tél folyamán kevés vízzel öntözzük, és hetenként egyszer tápoldatozzuk. Ha ezt a pár dolgot megtesszük, akkor szinte biztosak lehetünk abban, hogy megörvendeztet minket február elején-közepén az 50-60 centiméter magas szárak csúcsain kinyíló meseszép virágcsokraival, melyek legalább két-három héten keresztül frissek maradnak!
Ha elvirágzott, akkor érdemes levágni az elszáradt virágokat, illetve növényi részeket, mivel a virágok helyén érlelne szép, piros bogyókat, amik egyrészt csökkentik a növény későbbi virágzási esélyeit, másrészt pedig mint már említettem, mérgezők!
Ha a fagyok elmúltak, nyugodtan kivihetjük a klíviát, válasszunk számára félárnyékos helyet, a bokrok között tökéletesen fogja érezni magát. Én nem szoktam kiültetni, mert télen úgy is beviszem, inkább cserepestül besüllyesztem a talajba. A növények átültetését érdemes elvégezünk három-négyévente, de fontos, hogy ezt mindig virágzás után tegyük meg.
Ekkor a töveket nyugodtan szétszedhetjük három-négyfelé, és ültessük a töveket friss, jó minőségű, illetve tápdús földbe. Megjegyzem, hogy a következő évben még nem fognak ezek a tövek sok virágot hozni, de két év múlva már igen.
A nyári, melegebb hónapokban nincs sok gond vele, csak a rendszeres öntözésre kell odafigyelnünk. Az őszi fagyok közeledtével viszont érdemes fagymentes helyre tenni a cserépbe, vagy faládába ültetett növényeket, de ügyeljünk arra, hogy valamennyi fényt a tél folyamán is kapjon. Reméljük, hogy tanácsainkkal tudtunk segíteni, bízunk abban is, hogy sikeresen fogjátok nevelni ezután ezt a csodálatosan szép növényt! Észrevételeiteket tudassátok velünk emailben, vagy Facebook-on, mindig szívesen válaszolunk a felmerülő kérdésekre!