A klívia gondozása, nevelése - így boruljon virágba Neked is növényed

A téli hónapok színpompás virága, a klívia

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH, NA
hirdetes
Minden a klíviáról

A klívia gondozása

Ha lakásban tartjuk, akkor mérsékelt hőmérsékletű, napos szobát válasszunk a számára, ugyanis ezt kedveli a leginkább. A tél folyamán kevés vízzel öntözzük, és hetenként egyszer tápoldatozzuk. Ha ezt a pár dolgot megtesszük, akkor szinte biztosak lehetünk abban, hogy megörvendeztet minket február elején-közepén az 50-60 centiméter magas szárak csúcsain kinyíló meseszép virágcsokraival, melyek legalább két-három héten keresztül frissek maradnak!

Ha elvirágzott, akkor érdemes levágni az elszáradt virágokat, illetve növényi részeket, mivel a virágok helyén érlelne szép, piros bogyókat, amik egyrészt csökkentik a növény későbbi virágzási esélyeit, másrészt pedig mint már említettem, mérgezők! 

hirdetes

Ha a fagyok elmúltak, nyugodtan kivihetjük a klíviát, válasszunk számára félárnyékos helyet, a bokrok között tökéletesen fogja érezni magát. Én nem szoktam kiültetni, mert télen úgy is beviszem, inkább cserepestül besüllyesztem a talajba. A növények átültetését érdemes elvégezünk három-négyévente, de fontos, hogy ezt mindig virágzás után tegyük meg.

Ekkor a töveket nyugodtan szétszedhetjük három-négyfelé, és ültessük a töveket friss, jó minőségű, illetve tápdús földbe. Megjegyzem, hogy a következő évben még nem fognak ezek a tövek sok virágot hozni, de két év múlva már igen. 

A nyári, melegebb hónapokban nincs sok gond vele, csak a rendszeres öntözésre kell odafigyelnünk. Az őszi fagyok közeledtével viszont érdemes fagymentes helyre tenni a cserépbe, vagy faládába ültetett növényeket, de ügyeljünk arra, hogy valamennyi fényt a tél folyamán is kapjon. Reméljük, hogy tanácsainkkal tudtunk segíteni, bízunk abban is, hogy sikeresen fogjátok nevelni ezután ezt a csodálatosan szép növényt! Észrevételeiteket tudassátok velünk emailben, vagy Facebook-on, mindig szívesen válaszolunk a felmerülő kérdésekre!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-11-30

A karácsonyi kaktusz locsolása és 7 tipp a virágzás megőrzéséhez

A karácsonyi kaktusz locsolása az ünnepi szezon egyik legfontosabb gondozási feladata. Megmutatjuk hogyan csináld és tippekkel segítünk a virágzás megőrzésében.

2024-12-01

Orchideabetegségek: Hogyan ismerd fel és mit tegyél ellenük?

Az orchidea betegségek megnehezíthetik a növény gondozását. Gyakorlati tanácsokkal segítünk az egészséges és gyönyörű növényekért. Olvasd el mit tehetsz!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hiánybetegségek

1. (növénytermesztés) A kedvezőtlen tápanyagellátottságot a növények megjelenése... Tovább

csibenevelés

a kikelt csibéket néhány órai pihentetés után osztályozzák. A jó minőségű csibe... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem virág