Rózsáskék varjúháj
A varjúhájak közül számos fajtáról beszélhetünk - a rózsáskék varjúhájnak levelei kékes árnyalatúak, ezáltal ugyanakkor nem csak nyáron bírnak nagyobb esztétikai értékkel kertedre nézve, hanem az év szinte minden pontján. Azért került cikkünkbe, mert augusztus felé nyílnak kárminpiros virágai, ezzel kontrasztot teremtve a kékes levelekkel, így megjelenve a lapos, kerek bokrokon.
Ültethető szabadföldbe, de akár kőedényben, egy nagyobb cserépben, de sziklakertben is remekül mutathat. Arra ugyanakkor érdemes figyelnünk, hogy az a legmegfelelőbb számára, ha napos, világos helyet kap. Talaj szempontjából nem igényes, viszont fontos, hogy az jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen majd.
Szellőrózsa
A szellőrózsa augusztusban kezdi majd el lilásrózsaszín virágait kibontani, amikor is a növény akár az egy méteres magasságot is elérheti. Érdemes napos vagy félárnyékos helyet keresni számára így biztosítva, hogy megfelelően fejlődjön. Talajok szempontjából ő sem túlzottan igényes, de fontos, hogy az tápanyagdús legyen, valamint, hogy jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen.
Napraforgófélék
A fűzlevelű és az érdes napraforgó tökéletes segítséget nyújt majd, ha nem szeretnéd, hogy a nyár vége felé közeledve csupasszá váljon kerted. Mindkét növény megközelítőleg másfél – két méter magas, kedveli a napos helyeket. Tövük terjedő, évelők. Nem csak az évelőágyak hátterében mutat remekül, de akár egy medence mellett is remekül fog majd mutatni, vízpart-imitátorként.
Őszi napfényvirág
Erőteljes növekedésű, viszont az imént említett napraforgóknál már valamivel kisebb termettel rendelkezik. Sárga-piros-narancs árnyalatokban pompázik a legtöbb, amennyiben szeretnénk, hogy megfelelően virágozzon, fontos, hogy napos, meleg területre ültessük majd. Gondozása kapcsán érdemes odafigyelni arra, hogy a szárazságot ugyanakkor nem tűri, igy fontos, hogy rendszeresen locsoljuk, de sose stagnáljon rajta a víz. Mind a lepkék, mind a méhek és egyéb beporzók is imádják, igazi rovarcsalogató.