Termékenyítés:
Az igazi kamilla egy egészséges gyógynövény, amelynek csak néhány egészségügyi előnye van. Tápanyagokra csak szerény adagokban van szükség. Csak kevés nitrogént használjon, ha használni szeretné, különben a gyógynövények túlburjánzanak. A foszfort ugyanúgy használjuk, mint a nitrogént. Sokkal fontosabb a káliumtrágyázás, amely lehetővé teszi a kamilla bőséges virágzását. A trágyázás nem szükséges. Azok a kertészek, akik tápanyagban gazdag talajt biztosítanak kamillanövényeiknek, műtrágya hozzáadása nélkül is megtehetik.
Általában a valódi kamilla azt tanácsolja, hogy kevesebbet használjunk. A víz és a műtrágya is ebbe a kategóriába tartozik. A talajt azonban nem szabad hagyni kiszáradni. Azok, akik homokos talajon termesztik, trágyaként szarvasmarha-trágya pelletet használnak, mivel az sokáig kitart.
csak egy kicsit trágyázzon
Tápanyagban gazdag talajon a nitrogént és a foszfort takarékosan kell használni, és helyette káliumtrágyát kell használni (a terméshozam biztosítása érdekében).
Homokos talajon a szarvasmarhatrágya pellet hosszú ideig működik.
A valódi kamilla rendes virágfölddel is ültethető. Ehhez kerti meszet kell adni.
Keverés:
Ha levágta a növényt, már csak annyi a dolga, hogy ősszel elveti. Amint felmelegszik a nap, vágja a növényt kissé gömbölydedre. Minél jobban kevered a növényt, annál több virágot hoz a jövőben.
Szüret:
Nagyon fontos, hogy ne szedjük le a kezdeti virágfejet, mivel az új virág visszanő. Várja meg, amíg a növényeken lévő virágok teljesen kifejlődnek. Egyszerűen fogalmazva, a terméshozam a legmagasabb. Minél kisebb a valódi kamilla illóolajszintje, annál tovább van a növekedésben. A gyógynövény olajait a virágfejek megfelelő időben történő szúrásával nyerjük ki. Ellenkező esetben a virágfejek szétesnek, ha túl sokáig várunk. A szárat is le lehet szedni. Ez különösen akkor fontos, ha teát tervezünk készíteni.
Tipp: Ha a virágfejek már kinyíltak, azok sok illóolajat tartalmaznak, ezért ajánlott illóolajat csinálni belőle, ha lehetséges és az időnk, energiánk engedi
Betegségek
Mivel a valódi kamilla szívós növény, nincsenek olyan kártevők vagy betegségek, amelyek az egész termést károsítanák. Vészhelyzetben azonban számolni kell a veszteségekkel. A lisztharmat, a levelek gombás fertőzése a leggyakoribb. Az Alternaria, egy foltokat okozó penészgomba, szintén megtalálható a valódi kamilla levelein. Jelentős terméskiesést okoz a kamillabogár, amely a szirmokat rágcsálja. A levéltetvek, bogarak és más kártevők szintén problémát jelenthetnek.
+Érdekesség
A kamilla a nyílt, tápanyagban gazdag talajokat kedveli, és nagyrészt a kövek és mezők szegélyén nő.
Ez egy alacsony fenntartási igényű lehetőség, amely nyílt, szélvédett terepen is bevált.
Bár a kamilla egynyári növény, amely májustól augusztusig virágzik, a virágfejek általában elvesztik a szaporodáshoz szükséges virágokat.
A növény egészében 20-50 cm magasra nő.
Helyszín:
A kamilla termesztése során fontos megjegyezni, hogy a túl korai vetés miatt a növények túl magasra csírázhatnak.
A kamillát akkor érdemes termeszteni, amikor enyhe az időjárás, és nem fenyeget a fagy veszélye.
A vetést lehetőleg augusztus elején kell elkezdeni.
A kamilla semleges vagy lúgos, nem túl nedves talajban fejlődik a legjobban, így ideális balkon- vagy ágyásos ültetéshez.