Ez a módszer az esetek többségében hatékony lesz, de ha kertedben van egy tó, vagy egyéb, kacsákat vonzó részek, akkor stratégiai elkerítést kell alkalmaznod, hogy távol tartsd őket ezektől a helyektől. Az elektromos kerítések szintén segíthetnek, de érdemes figyelembe venni, hogy dús tollazatuk miatt a kacsák ellenállóbbak az enyhe áramütésekkel szemben.
Valójában nem muszáj ennyire extrém megoldásokat alkalmazni – azokat a madarakat, amelyek nem valami jó repülők, egy karók közé kifeszített, olcsó műanyag kerítés/háló is képes visszatartani. Mivel a kacsák általában nagyon közel maradnak egymáshoz, még az esetenként meglógó példányok sem szívesen kóborolnak majd el a kerítés túloldaláról.
Fontos megjegyezni, hogy a kacsákat olyan helyekre érdemes csak beengedni, amelyeken már kifejlett, nagyobb növények vannak, vagy teljesen üresek, és csak elő szeretnéd trágyázni őket ültetés előtt. Az újonnan bevetett, beültetett részekre nem ajánlatos kacsákat engedni, mert könnyedén felforgathatják a talajt azzal, hogy átlépkednek rajta, vagy hogy felássák azt rovarok után kutatva. A kacsák a zsenge növényeket sem igazán veszik figyelembe, és simán eltiporják őket.
2. Öntözés tóvízzel
Ha kertedben van egy tó, amibe kacsáidat is beengeded, akkor lényegében van egy hatalmas, kacsatrágyával (értsd: tápanyagokkal) teli tartályod, amit kerted öntözéséhez is felhasználhatsz. Hogy ezt egy locsolókannával, vagy pumpákkal és slaggal oldod meg, az persze már rajtad múlik. Ha kertedben még nincs ilyen tó, de szeretnél kialakítani egyet, akkor tervezd magasra, hiszen így sokkal könnyebben kihasználhatod a gravitációt az öntözés kivitelezésére.
Ha nincs lehetőséged magas tó kialakítására, akkor érdemes beszerezni egy pumpát, ami biztosítja számodra a vízmozgatást. Ezzel még mindig nincs vége, a következő oldalon folytatom!