Emellett, vannak olyan zöldségek, amiket még nem késő elvetni – uborkát, tököt, esetleg paprikát, paradicsomot.
Gyomok mindenhol
Bár a mulcsréteg segíteni fog a gyomok gyors terjedésének megállításában, a zöldségesekre is oda kell figyelned! A gyomok szüntelenül nőnek és támadnak, arról nem is beszélve, hogy ezek irtása mellett érdemes ilyenkor a már növekvő növényeket, amennyiben szükséges, ritkítani. Utóbbira általában a paszternáknál, a céklánál, a petrezselyemnél, a sárgarépánál, a kapornál, valamint a nyári salátáknál érdemes odafigyelni.
Mint már említettem, még vannak olyan zöldségfélék, melyek vetéséhez a hónapi ideális – ezek főleg majd a téli tárolásra lesznek szánva. Ilyenek például a fekete retek, a cékla, karalábé, valamint a bimbóskel.
Érdemes megemlíteni a másodvetést is, kiszórhatjuk a késői borsót, az uborkát, a cukkinit, illetve az egynyári fűszernövények nagyobb részét.
További teendők ébredező kertünkben
Mindenképpen figyelj oda a fejlődő zöldségek, növényeik tápanyag utánpótlására, ugyanis a most következő időszakban fogják majd felélni eddigi tápanyagaikat, és szükségük lesz a tápoldatozásra, ha megfelelően szeretnének majd fejlődni.
Most kezd majd el nőni a komposzthalom is, annak lebomlásához ugyanakkor fontos a nedvesség. Ezért, ha túlzottan száraz időszak van, pár nap után érdemes azt is meglocsolni majd.
Vannak növények, amik növekedésük végett már rá fognak szorulni a kitámasztásra – ilyen például a paradicsom, a futóbab, a borsó. Ennek azért van nagy jelentősége, mert ennek segítségével a termés nem fog majd a földre lógni.
A hónap végéig, amennyiben rebarbarád van, azt végig szedheted. A hónap lejártával viszont már hagynod kell majd a tövét megerősödni, így is biztosítva, hogy megfelelően átvészelje majd a téli időszakot.
A legtöbb gyógy- és fűszernövénynél már bőven be lehet takarítani a leveles hajtásokat, melyeknek már megkezdődhet szárításuk is.