Már hivatalosan is a nyárba léptünk – ugyanakkor most sem állhat meg az élet! Mostani cikkünkben összegyűjtöttük, mikkel érdemes foglalkozni kertedben júniusban.
Egyaltálan nem lehetünk meglepődve, hogy milyen változatos május állt mögöttünk ismét – erre számítanunk kell majd júniusban is, hiszen ez a változatosság bőven el fog majd minket látni munkával ebben a hónapban is! Nézzük tehát, mikre érdemes odafigyelnünk a hónapban.
Kertápolás
Júniusban érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni kiskertjeink ápolására, hiszen a hirtelen időjárás változások könnyedén kárt okozhatnak bennük. Ezzel kapcsolatban két végletre érdemes konkrétabban kitérni.
Érdemes odafigyelnünk, hogy a hirtelen jött záporok, viharok esetén könnyedén keletkezhetnek kisebb-nagyobb károk kertünkben. csakúgy, mint a túlzott hőség esetében is – melyet majd több napnyi szárazság fog követni. A viharok kapcsán beszélhetünk jégesőről, jégverésekről is, melyek komoly kárt okozhatnak – megsérülhetnek növényeink, eltörhetnek azok szárai, a hirtelen kapott jégdarabok által. Ugyanakkor a hevesebb szél is megtépázhatja őket, mely szintén az ilyesfajta vihar velejárója. Mivel lehet ellenük védekezni?
Remek megoldás lehet, ha néhány téglát, valamint egy Raschel-hálót helyezünk el ágyasaink mellett. Ebben az esetben, amennyiben már látjuk, hogy gyűlnek a komorabb, sötétebb felhők, de ha már hirtelen leszakad az ég is gyorsan növényeinkre tudjuk teríteni, azt stabilizálni a téglákkal, így némi védelmet kreálva sérülékeny növényeinknek.
A viharok szembeni másik véglet a kiszáradás. Ez ellen a legjobb védekezési mód a mulcsozás – tegyünk belőle növényeik tövéhez kisebb mennyiségű, megközelítőleg 5 – 10 centiméter nagyságú réteget. A legjobb megoldás a zúzott fenyőkéreg, a szalma, valamint a már lenyírt fű. Ez képes lesz majd könnyedén a gyomok gyors terjedését is visszaszorítani.
Megtalálhatók még üres területek kertedben?
Amennyiben még vannak foltok virágágyásaidban, konyhakertedben, azokat gyorsan növő egynyárikkal pótolhatod, mint például a porcsinrózsa.