Így trágyáz megfelelően, trágyázási módszerek

Trágyázásra lenne szüksége a kertednek? Mutatjuk a legjobb módot rá!

GE.
hirdetes
trágyázás

Kémhatás

margin:0cm 0cm 8pt"> 

margin:0cm 0cm 8pt">A talaj pH-értéke a nitrogénciklus szempontjából is döntő fontosságú. Ennek oka, hogy a kémhatás jelentős hatással van a tápanyagfelvételre. Ez azt a kellemetlen helyzetet eredményezheti, hogy a talajban megfelelő mennyiségű tápanyag van, de a növényeink a súlyos talajkémia miatt nem tudják hasznosítani azokat.

margin:0cm 0cm 8pt">A túl sok tőzeg például savasodást okozhat a talajban.

 

Az is egyetemes valóság, hogy a kijuttatandó tápanyagok mennyiségét a növény tápanyagigénye határozza meg.

 

 

Komposztálás

 

A trágyázás jelentős részét komposztálással fedezheti. Ez sokat segít, de a növénynek csak a felemésztett részeit visszaadni a kertben nem elegendő, mivel csak a növényen kívüli részek tápanyagai kerülnek vissza, a felemésztett részeké nem. A biológiailag lebomló mulcs remek kiegészítője a kertnek, és mivel 100 százalékban biológiailag lebomló, ősszel biztonságosan komposztálható.

 

Alap trágyázás:

 

A szezon első lépése a tápanyag-szabályozásban. Érdemes ezért költséghatékony szerves trágyát választani.

hirdetes

 

Cél

 

Mivel a cél a talaj teljes tápanyagtartalmának növelése, ezért a legjobb, ha minél több különböző tápanyagot juttatunk a talajba, amennyire csak lehetséges. Ezek a szerves trágyák hosszú idő alatt bomlanak le.

 

Mikor, mennyi idő alatt és hogyan kell elvégezni?

 

A trágyázás legjobb ideje a talaj tavaszi fellazulásakor van. Két héttel a palánták kiültetése előtt azonban győződj meg róla, hogy készen állsz.

 

A szerves trágyák veszélyei

 

Gyommagvak és lótücsök lárvák kerülhetnek a talajba, ha a trágyát nem kezelik. Nem lesznek ilyen problémái, ha hőkezelt, sztereilizált trágyát használ!

 

Starter trágyázás



Segíti a növények kezdeti növekedését, ahogy a neve is mutatja.

 

Célja, hogy

 

Célja, hogy az újonnan ültetett növényeinket eleinte gyors fejlődésre ösztönözze. Azt már tudjuk, hogy az egészséges növekedéshez és gumótermeléshez ideális nyári napok száma az édesburgonya esetében pontosan elegendő. Mivel azonban a kedvezőtlen időjárási viszonyok csökkenthetik fejlődési ütemüket, a legjobb, ha már ebben a korai szakaszban szabályozott műtrágya beadagolást alkalmazunk.

 

Mikor, mennyi ideig és hogyan kell csinálni?

 

Az induló növények trágyázását két héttel az ültetés után kell beadni. Ekkorra növényeink már kiheverték az átültetés traumáját, és berendezkedtek új otthonukban, a kertben. Gyökereik erős kapcsolatot alakítottak ki a földdel, és növekedésnek indultak. A nagyobb nitrogén- és foszfortartalmú műtrágyákat akkor érdemes kijuttatni, amikor a növények még csak most kezdenek fejlődni, mivel ezekre az összetevőkre van a legnagyobb szükségük a levelek fejlődéséhez. Bár a gyökérzöldségek raktárszövetei általában már ebben a szakaszban kialakulnak, gyakorlatilag még mindig minden energiájukat a lombkoronájuk növekedésére fordítják. A startertrágyázás segítheti ezt a folyamatot.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csőrkurtítás

intenzív tartású tyúk- (pulyka-) állományokban a kannibalizmus csökkentésére alkalma zott... Tovább

22/2006. (III. 23.) FVM rendelet

a zöldség-gyümölcs termelõi értékesítõ szervezetek támogatásáról szóló 36/2005. (IV.... Tovább

Tovább a lexikonra
Talajművelés