Így tartsd életben a korallvirágot!
Vízmennyiség
Ahogy már említettem, ha egy hercegnőnek tekintjük a korallvirágot, akkor se túl sok ne legyen, se túl kevés. Viszont a legtöbben talán ott rontják el, hogy túllocsolják ezt a csodaszép növényt. A titok nagyon egyszerű: télen kevesebb víz, nyáron több, de ne álljon alatta a víz! Egészen pontosan annyi a trükk, hogy két locsolás között várjunk egy kicsit, és hagyjuk a földjét picit kiszáradni. A korallvirág ugyanis húsos, vastag, pozsgás leveleiben rengeteg vizet tárol, így ha a földje száraznak is tűnik, a leveleiben még bőven van annyi víz, ami a növénynek kell. Ezért könnyű túlöntözni, mert ha nem várunk, csak minden nap locsoljuk, akkor könnyen kirohadhat ez a virág.
Tápoldat
Egy növény esetében mindig fontos kérdés, hogy adjunk-e neki tápoldatot, vagy nem annyira szükséges. Hát, ha valami, akkor a korallvirág bizony igényli a rendszeres tápoldatozást, de csak és kizárólag tavasszal, amikor a hajtások megindulnak. Ilyenkor heti egyszer tápoldatos vízzel öntözzük a virágunkat, hogy később legyen megfelelő energiája és tápanyaga a virágzáshoz.
Fenntartó munkálatok
Az öntözés után ez a második sarkalatos pontja a korallvirág nevelésének, mivel ezeket a köztes munkálatokat szintén sokan kifelejtik, pedig nagyon fontosak a növény életben maradásához. Ez a trükk is egy rendkívül logikus és egyszerű dolog igazából. A titok annyi, hogy a már elvirágzott fejeket a töveknél le kell vágni. Ezt nagyjából hetente egyszer érdemes ellenőrizni és elvégezni. Miért fontos ez?
Azért, mert a növény az energiát folyamatosan szállítja, de azokba a részekbe is, amik már valójában elhaltak. Így viszont azokhoz, amik még virágoznának, nem jut elegendő mennyiségű tápanyag, és szép lassan az egész virág elszárad és eldobálja a leveleit. Ezért kell kivágni az elhalt részeket időnként, hogy csak az életerős részekbe fektessen energiát a virág. Így viszont lakásunkban akár késő őszig is folyamatosan virágozhat korallvirágod!