A hóvirág gondozása, a hóvirág nevelése, minden, ami hóvirág

A tavasz csodás hírnöke - A hóvirág gondozása, nevelése

Máté Balázs, online marketing, NA
hirdetes
Mindent elmondunk a hóvirágok gondozásáról, a hóvirágok neveléséről

A hóvirág az üde, vagy félszáraz, lombos erdőket, mediterrán és alhavasi cserjéseket, ritkábban a fenyveseket kedveli. Föld alatt található raktározó szervük az egy-két centiméter átmérőjű hagyma, melyből két hosszúkás levél hajt ki az ősz, vagy a tél végé, fajtától függően. Ebből a hagymából nő ki egy virágzó szár, amely egy virágot hoz, ennek jellegzetessége a három nagy, hófehér külső lepel és a szintén három kisméretű, belső lepel, melyek zöld foltokat vagy rajzolatokat viselnek.

A nagy hóvirágállományban gyakran fordulnak elő az adott faj altípusától eltérő példányok, a virág felépítésében többféle változat is kialakulhat, például lehet kétszárú, kétvirágú, de a virág színében és rajzolatában is kialakulhatnak eltérések, a zöld virágrészek lehetnek például sárgák, a fehér leplek pedig foltosak vagy cirmosak. 

hirdetes

A hóvirág termesztéséről

A hóvirág nagyon szereti a jó vízelvezető képességű talajt, érdemes komposzttal vagy szerves tápanyaggal kicsit gazdagítani az ültető közeget. Fontos, hogy napos helyre ültessük el a hagymákat, 15-20 centiméteres mélységbe. Egy gödörbe kerüljön több hóvirághagyma, ugyanakkor ültethetjük egy vonalba is őket, én jobban szeretem, ha természetes formákban fejlődnek. Ültetés után takarjuk be földdel a hagymákat, óvatosan tömörítsük a talajt, és locsoljuk be.

A hóvirág gondozása

A hóvirág nevelése egyszerű, szinte nem is igényel odafigyelést. Ha jó helyre ültettük, és megfelelő talajt biztosítottunk számára, akkor minden tél végé számíthatunk meseszép virágaira. Ültetés után pár hétig még érdemes öntöznünk, utána már egyáltalán nem. Virágzás után hagyjuk elszáradni a leveleket, így könnyebben regenerálódnak, fejlődnek a hagymák.

Nagyon jó tulajdonsága a hóvirágnak, hogy gyorsan szaporodik, ezért három-négyévente érdemes felszednünk a hagymákat a levelek megsárgulása után, és szétültetnünk azokat. Ősszel takarhatjuk a területet falevelekkel, ezek téli védelmet nyújtanak a hagymáknak, és még értékes tápanyagforrást is biztosítanak a hóvirágok számára, így tápoldatoznunk sem kell tavasszal. A következő oldalon bemutatom a Magyarországon megtalálható négy hóvirágfajt! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-11-18

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia a hideg hónapok színes csodája. Amikor a legtöbb növény téli álmot alszik, ez a cserje virágba borul az erkélyeden vagy kertedben.

2024-11-11

A fukszia teleltetése: gyors mentőakció a fagyok előtt

A fukszia teleltetése nem lehetetlen, most itt az utolsó esélyed. A fagyok közelednek, de még megmentheted kedvenc virágaidat – mutatjuk, hogyan!

2024-11-14

Leander teleltető zsák: praktikus eszköz a hideg elleni védelemben

A leander teleltető zsákok hatékonyan segítik a leanderek teleltetését, különösen enyhébb teleken. Vagy remekül kiegészítik a fagyvédelmet is.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

108/2008. (VIII. 27.) FVM rendelet

A mezõgazdasági termékek harmadik országokban és belsõ piacon történõ megismertetésével... Tovább

felezési idő

az az időtartam, amely alatt a radioaktív anyagok (radioaktivitás) aktivitása a felére... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem virág