5. Broméliafélék
A broméliafélék kiválóan alkalmasak benti nevelésre, így ideálisak azok számára, akik nem tudnak vagy nem akarnak egy kinti kertel foglalkozni. Kevés törődést igényelnek és nem sok természetes kártevő támadja meg őket. Színes levélzetük látványos külsőt kölcsönöz nekik, és remekül tűrik a szárazságot túlöntözés hatására azonban könnyedén kirohadhatnak, amire érdemes odafigyelni). A szobapáfrányokhoz hasonlóan erősen párás környezetre van szükségük. Jól érzik magukat az olyan világos helyeken, amiket nem ér közvetlen napfény. Trágyázást csak nagyon ritkán igényelnek.
6. Kaktuszok és pozsgásnövények
A kaktusz- és pozsgásnevelés egy igazán hálás hobbi, főleg mert ezek a magas nedvtartalmú, szívós növények szinte halhatatlanok. Belegondolva ez nem is olyan meglepő, hiszen még a sivatagokban is jól érzik magukat. Helyezd őket egy ablakpárkányra vagy otthonod azon pontjára, ahol a legtöbb napfény érheti őket, öntözés terén pedig ne nagyon foglalkozz velük. Csak akkor igényelnek nedvességet, amikor a talaj nagyon szárazzá válik alattuk.
7. Kukoricalevél
Ez a rendkívül strapabíró szobanövény szinte élvezi, ha elhanyagolják. Nem igazán árt neki, ha kevés fényt vagy vizet kap és az extra magas hőmérsékletek sem zavarják. Helyezd kevés vagy közepesen világos pontra (ne kerüljön közvetlen napfénybe), és öntözd meg alaposan. Két öntözés között várd meg, míg meg nem szárad alatta a talaj. Ha levelei sárgulni kezdenek, akkor vegyél vissza a vízből. A kukoricalevél remekül elvan átlagos páratartalomban és 10-30°C közötti hőmérsékletben.
8. Rákvirág
A „majdnem bolondbiztosként” emlegetett rákvirág tökéletes a kezdő kertészek számára. Zöld leveleit gyakran ezüst, fehér vagy arany csíkok díszítik, és nagyjából 60 cm magasra nő meg. Főleg északra néző ablakokban érzik jól magukat, de az otthon más pontjait is megtűrik, ha nem kapnak közvetlen napfényt. Jól viselik az alacsony páratartalmat, de egyenletesen nedvesített talajra van szükségük.
Fontos: Tartsd távol házi kedvenceidtől!
9. Pompás kutyatej
Ez az eredetileg Madagaszkárról származó növény a legtöbb otthonban kiválóan érzi magát, mert remekül alkalmazkodik az általános szobahőmérséklethez és páratartalomhoz. Tövisekkel sűrűn borított szárain csinos piros, rózsaszín vagy fehér virágok jelenhetnek meg. Ajánlott napos ablakba helyezni, ahol napi 3-4 óra közvetlen napfény éri. Öntözni csak akkor muszáj, ha a talaj kiszáradt alatta. Ne tévesszen meg külseje: elfogyasztva mérgező, nedvei pedig bőrirritációt okoznak, ezért kezelése csak kesztyűben ajánlott. Tartsd távol négylábú barátaidtól is!
10. Buzogányvirág
Az akár 30 centis leveleket növesztő buzogányvirág összesen akár 1,8 méter magasra is képes megnőni, amivel igazán trópusi hangulatot kölcsönözet az otthonnak. A buzogányvirág alapvető gondozása egyszerű – jól érzi magát házon belül, és egész évben tökéletesen megfelel neki a szobahőmérséklet (ezt igyekezz 16°C felett tartani). Tartsd világos szobában, de ne közvetlen napfényben. Kedveli a párás helységeket és a nyirkos (de nem teljesen nedves) talajt. Télen javasolt ritkábban öntözni.