De ne feledjük, néhány levél a pázsiton nem árt semminek. Ehelyett megtakaríthatunk egy kis időt azzal, hogy megvárjuk, amíg a fák és cserjék legtöbb levele a földre kerül. Ezután osszuk fel a munkát szegmensekre, hogy egy-egy gyepszakaszt gereblyézünk fel.
Jó gereblyéző eszközt válasszunk
A kényelem és a könnyű használhatóság a lista élén áll szerszámunk választásakor. Legyen elég hosszú a nyele, hogy gereblyézés közben egyenesen tudj állni. A tartós acélfogakkal ellátott gereblyéket gyakran előnyben részesítik a műanyag fogasokkal szemben. Keressünk olyat, aminek fogaiba kisebb eséllyel ragad bele a sok levél. Egy pár kesztyű pedig segít megvédeni kezünket a hólyagok kialakulásától.
Nyújtózkodjunk egyet előtte
Bár egyszerűnek tűnik a gereblyézés, fizikailag megterhelő egy edzett embernek is. Ajánlatos körülbelül 10 percig nyújtani az izmokat mérsékelten megterhelő tevékenységek végzése előtt, mint például a munka, amire készülünk, hogy bemelegedjünk. Szánjunk időt vállaink, karjaink, nyakunk nyújtására, csináljunk néhány guggolást, és sétáljunk egy kicsit előtte. Ez a módszer segíthet elkerülni a munka utáni fájdalmakat.
Csináljunk kis mozdulatokat, és tartsunk szünetet
A gereblyézés jó edzés lehet, de sokkal kellemesebb lesz, ha nem viszed túlzásba. Nagy, seprő mozdulatokkal hamar kifárasztjuk magunkat. Ehelyett dolgozzunk rövid mozdulatokkal, ügyelvén a hátunk egyenesen tartására. Néhány percenként érdemes váltani a jobb és bal oldali gereblyézést, így felváltva pihenhetnek karjaink és vállaink. Időnkét pedig tartsunk szünetet. Vegyél levegőt, igyál vizet, élvezd a nyüzsgő őszi időjárást.
Használjuk előnyünkre a szelet
Természetesen a gereblyézéshez a nyugodt idő a legalkalmasabb, de előfordulhat, hogy a természet nem működik együtt hétvégi terveinkkel. Ha pedig így van, próbáljuk meg kihasználni a szelet, az ellene való küzdelem helyett. Ha a szél egy irányba löki a leveleket, te is tedd arrafelé.