Füvesítés menete – Meglepetés, jön a fű!
Körülbelül másfél hét telt el, a tulajdonos már kicsit le is mondott a fűről, de ekkor megindult a magok csírázása – innentől kezdve pedig nem volt megállás! A siker kovácsai a tulajdonosok, ugyanis tényleg odafigyeltek az öntözésre, minden nap locsolták, több alkalmatosságot is vásároltak, nagyon büszke voltam rájuk. Eltelt újabb egy hét, és már látványos volt a változás, mindenki kezdett bizakodni.
Füvesítés menete – Az első nyírások
A füvesítés után egy hónappal nyírtam először a füvet, ami már akkor eléggé sűrű és dús volt. A tulajdonos besegített, mindig szórt egy kis fűmagot azokra a területekre, ahol még üres foltok voltak, így egy kis idő múlva már mindenhol üdezöld füvet láthattunk.
Beindítottuk a heti egy fűnyírást, amiből sajnos nem volt sok, mert megérkezett az esőzés és másfél hétig nem tudtam rámenni a területre fűnyíróval. Most ott tartunk, hogy meglepően szép a fű, igaz, előkerültek a kétszikű gyomok és a tarack is. Tarack ellen nem nagyon tudunk már védekezni (ezért lett volna szuper megoldás a talajcsere), a kétszikű gyomokat viszont Gyom-stoppal, valamint sűrű nyírással kipusztítjuk a területről.
Füvesítés menete – A költségek
Ugye, mondtam az elején, hogy fillérekből is lehet csodát művelni, itt szerintem valóban ez volt a helyzet. A fűmagot a tulajdonosok vásárolták, nem kérdeztem, hogy mennyibe került, de egy 20 kilós Sport fűmag 20-25 000 forint között mozog. Ehhez hozzájött még a Genezis gyeptrágya, ami zsákonként 2 500-3 000 forintba kerül. Amire még szükség volt az elején, az a rengeteg víz és a munkadíjam, ami, ha nem haragszotok, nem publikus.
Szóval, ha magatoknak csináljátok, akkor maximum 30 000 forintból ki tudtok hozni ilyen gyepet egy 1 000 négyzetméteres területen. Ha azt nézzük, hogy egy köbméter termőföld ára kb. 12 000 forint, akkor megállapíthatjuk, hogy tényleg fillérekből hoztuk ki a lehető legtöbbet a területből.