Füvesítés menete – A koronavírus közbeszól…
A gyepszellőztetés után nem tudtam azonnal elvégezni a füvesítést, amikor pedig tudtam volna, akkor megérkezett a koronavírus és a maradjotthon tendencia – szóval otthon maradtam én is, nem mentünk sehova, így a füvesítés is szünetelt. Nagyjából egy hónapot töltöttünk otthon, utána viszont már visszatértem a kertbe, ahol semmi sem változott, nem nőtt még a gaz sem.
Füvesítés menete – A fű vetése
Még a talaj sem tömörödött vissza, igaz, eléggé homokos területről van szó, így ezen annyira nem csodálkoztam. Gereblyével jó erősen fellazítottam még egyszer a talajt, majd jött a fűmag. Sport keveréket vásárolt a tulaj (igazi gondolatolvasó, ugyanis ezzel a keverékkel szeretek a legjobban dolgozni), összesen 20 kilogrammot. Egyenletesen, kézzel szórtam el a fűmagot, nagyjából 4 kilót hagytam a zsákban, a későbbi felülvetésre (ha szerencsével járunk és nőni fog a fű).
Ezt követően jó alaposan begereblyéztem a fűmagot a talajba, és elszórtam a műtrágyát. Genezis gyeptrágyát használtam, öt kilogrammos kiszerelésben kapható, ami nagyjából 200-250 négyzetméterre elegendő – ebből mindössze két zsákkal szórtam el.
Füvesítés menete – Öntözés nélkül nincsenek csodák!
Sajnos az öntözőrendszer nem működött a területen, ezért muszáj volt a locsolás kézzel megoldani. A tulajdonosok lelkére kötöttem, hogy reggel és este öntözzék végig a területet, más különben nem fog érni semmit az egész. Ehhez vásároltak egy slagra szerelhető, billegtető, esőztető locsolót, amit 15-20 percenként arrébb raktak, hogy egyenletes legyen a locsolás.
Természetesen a legjobb, ha van öntözőrendszer, szóval, ha talajcserét is csináltok, akkor érdemes belefektetni az öntözésbe is. Mostani cikkem viszont a minimálköltségvetésről szól, így maradt ez a megoldás (egyébként van öntözőrendszer a területen, csak nem működik). A következő oldalon további hasznos tanácsok várnak, és jön a költségvetés is, amit érdemes mindenkinek megtekinteni, lapozzatok egyet bátran!