4. Kovaföld
A kovaföld egy jól bevált rovarirtó szer, ami történetesen tengeri állatok apró, megkövesedett maradványaiból áll, így teljesen természetes is. A kovafölddel érintkező rovarok külső váza hamar kiszárad, amitől előbb-utóbb elpusztulnak. Csak szórd ki azokon a helyeken, ahol fülbemászókat láttál.
5. Karton és olaj
Ehhez a módszerhez hullámos kartonpapírra és madzagra lesz szükséged. Nedvesítsd be a kartont és kend be olajjal az egyik oldalát, majd tekerj belőle tekercset úgy, hogy az olajos oldala legyen belül (eddig hasonló az újságpapíros csapdához, ugye?). Ez után fogd a madzagot, és kösd fel vele a tekercset egy olyan fára, amit megtámadtak a fülbemászók. Mint azt már tudod, ezek a rovarok vonzódnak a nyirkos, hűvös helyekhez, és a tekercsbe bemászva életük végéig ott is maradnak majd (amiről az olaj gondoskodik).
6. Ragadós akadálycsapda
Sokan előszeretettel alkalmaznak más ragadós dolgokat is a fülbemászók és más rovarok megfékezésére. A ragasztószalag és a petróleumzselé a növények tövénél elhelyezve segít meggátolni, hogy a fülbemászók hozzáférhessenek a szárakhoz.
7. Esszenciaolajok
A neem- és a cédrusolaj a leghatékonyabb természetes rovarirtó/riasztó szerek közé tartoznak. Az indiai orgona terméséből készített neem olaj felborítja a rovarok hormonháztartását, meggátolva ezzel táplálkozásukat, szaporodásukat, vagy éppen fejlődésüket. A cédrusolajtól a fülbemászók egyszerűen megfulladnak, mert ozmotikus dehidratációt okoz náluk. Nincs más dolgod mint 15 cseppet feloldani egy pumpás palacknyi vízben, és szétfújni azokon a helyeken, ahol fülbemászókkal találkoztál.
8. Porszívózás
Sok rovar porszívóval is összeszedhető a kerti növényekről és a talajról. Természetesen nem a szobapadlók takarítására használt nagyméretű porszívóra kell itt gondolni, hiszen ezeket nem szívesen viszi ki az ember a kertbe, és az erős vákuum könnyedén kárt tehet a növényekben is. A fülbemászókat és más rovarokat egy kisebb, gyengébb kézi porszívóval szedd össze.