A füge felhasználása - Így készíthetünk fügeszörpöt és fügelekvárt!

Isteni finom, hűsítő, gyógyító – Készítsünk fügeszörpöt!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
hirdetes

A füge az egyik legsokoldalúbb, legegészségesebb különlegesség, ami Magyarországon is megterem. Mostani cikkemben elmondom nektek, miért érdemes felhasználni szinte az egész növényt, tartsatok velem és tudjátok meg, hogyan készíthettek isteni finom fügeszörpöt, valamint fügelekvárt! 

Füge felhasználása, fügeszörp készítése

A füge felhasználása – Egy kis fügetörténelem

A füge valóban az egyik legősibb növények egyike, annyira régi, hogy még a biblia is bőven tesz rá utalásokat. Mégis alig lehet látni itthon a kertekben fügefát vagy bokrot. Pedig kezd egyre divatosabb lenni megint a tartása, de sok próbálkozásnak csalódás a vége. Érdemes előtte tájékozódni, és megismerkedni ennek a különleges növénynek a termesztésével.

A füge felhasználása - Az ízletes füge

Szélvédett, napsütötte kertekben, védett déli házfalak mellett Magyarországon is megmaradnak a fügefák, a téliesítéséről viszont minden évben gondoskodnunk kell! Ahogy egyre melegebbek a nyarak évről évre, egyre biztosabbak lehetünk abban, hogy legalább egy, de néha két jó termésünk is lesz. Ha ebben az évben ültetünk fügefát, akkor várhatóan három-négy év múlva igazán sok termést fog hozni, de akkor már 15-20 kilogramm is megtermel egy év alatt.

hirdetes

Az első termésre július végétől számíthatunk, ha viszont nagyon sokat süt a Nap, mint idén is, akkor október elejére, közepére beérik a második termés is. A füge nagyon jó ízű, viszont ha éretlenül szedjük le, akkor az íze fanyar lesz, és tejnedvet is fog ereszteni. 

A füge felhasználása - Mire érdemes odafigyelni a füge esetében

Ültethetjük a fügefát tavasszal és ősszel egyaránt, az ültető gödör aljára tegyünk komposztot, ezzel tudjuk biztosítani a tápanyagokban gazdag környezetet a növényünk fejlődéséhez. Ültetés után öntözzük be a talajt. Az ültetés nem nehéz, ezután viszont türelmesnek kell lennünk, ugyanis a füge csak a harmadik vagy a negyedik évben fordul termőre.

A meleget szereti, ugyanakkor ne felejtsük el öntözni, főleg nyáron kell odafigyelnünk a folyamatos vízutánpótlásra. A kiszáradástól védeni kell, ha nincs elég csapadék, akkor a finom gyümölcsök lepotyognak a fáról és hiába dolgoztunk vele egész évben. A füge gondozásáról, illetve teleltetéséről korábbi cikkünkben olvashatsz, most pedig nézzük, hogyan készíthetünk fügéből lekvárt, valamint szörpöt, a következő oldalon remek receptek várnak, érdemes lapoznia egyet mindenkinek! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

lábközép

az elülső —>végtagokon a lábtó és az ujjak közötti tájék. a hátulsó végtagokon a... Tovább

pároztatás

azonos ivarzási periódusban rövid időközben ua.-zal v. másik apaállattal megismételt... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek