Betegségek, kártevők és egyéb problémák elkerülése és orvoslása
Mindig használj hatékony rotációt, ami a legjobb megelőzési módszer a kártevők és fertőzések ellen. Lehetőleg ne ültess földimogyorót olyan helyre, ahol legutóbb borsók, babok, vagy bármilyen más hüvelyes növényt termesztettél (és persze fordítve). A leggyakrabban előforduló betegség a földimogyoróknál a levélfoltosodás. Ezt egy gomba okozza, és fekete, sárga vagy barna foltok formájában jelenik meg a leveleken, amelyek idővel elhalnak és lehullanak.
Ha csak egyetlen levél kapja el a fertőzést, akkor még nincs ok az aggodalomra, azonban ha több, vagy akár az egész növény megbetegszik, akkor annak súlyos következményei lesznek a termés mennyiségét és minőségét illetően. Ha a rotációval nem tudod visszafogni a gombákat, akkor használj gombairtókat. A sárguló levelek a nitrogénhiány jelei is lehetnek, különösen ha a növényt nem oltással ültették el. Ez az állapot könnyedén megkülönböztethető a gombás foltosodástól, és sokkal egységesebben jelenik meg a leveleken. A nitrogénhiány miatt elsárgult leveleknek továbbá van esélyük újra kizöldülni, ha a növény időben elegendő tápanyagot kap. A mogyorók tovább jó néhány kártevő kedvelt célpontjai is, amelyek a leveleket és a földalatti hüvelyeket is megtámadhatják.
Szüretelés, feldolgozás és tárolás
A mogyorók akkor szüretelhetők, ha a hüvelyek felületén megjelenik jellegzetes erezetük, belülről pedig elkezdenek sötétté válni. Ennek ellenőrzéséhez kénytelen leszel néhány hüvelyt felásni. A szüreteléshez használj ásót vagy vasvillát, amikkel fellazíthatod majd kiforgathatod a talajt. Áss mélyre, nehogy megsértsd a hüvelyeket. Ez után lényegében a növényt egészben kiemelheted a talajból. A szüretelést akkor érdemes elvégezni, amikor a talaj száraz, mert ilyenkor sokkal egyszerűbb lerázni és ledörzsölni a homokot a hüvelyekről.
Miután kész vagy a szüreteléssel, a mogyorókat szárítani vagy tartósítani kell. Ez a földeken közvetlenül a rendekben történik. Ez után a hüvelyeket leválasztják a növényről (kézzel vagy kombájnnal) és egy bűvös, száraz helyen száradni hagyják őket (természetesen ott, ahol a rágcsálók nem férhetnek hozzájuk). A hüvelyeket ehhez egyetlen rétegben kell szétteríteni, mert egymásra pakolva könnyedén penészesekké válhatnak és elrohadhatnak. Nagyjából három hétnyi szárítást követően a hüvelyeket jól levegőző tartókban kell tárolni sötét, száraz, hűvös helyen.