Hogyan lehet megmenteni a fagyott növényeket?
Enyhébb esetekben még van esély rá, hogy megmentsd fagykárt szenvedett palántáidat.
Ha egy fád kérge repedt meg a fagytól, és a seb nem képes begyógyulni, akkor óvatosan le kell vágnod a laza, repedt kéregrészt. Érdemes a seb éleit lecsiszolni egy kicsit, hogy elősegítsd a fa hegesedését. A többi fás szárú növényt úgy védheted meg a fagykártól, hogy némi vizet permetezel a leveleikre, mielőtt napfény érné őket.
A cserepes növényeket szimplán érdemes olyan helyre vinni, ahol nem éri őket közvetlen napfény.
Hacsak a fagykárt szenvedett növényeket nem viszed be otthonodba, vagy más, védett helyre, ne metszd le a sérült leveleiket és száraikat. Ezek további védelmet nyújtanak nekik a következő lehűlés idején. Várj tehát tavaszig, míg az idő melegedni kezd, és csak akkor távolítsd el róluk a sérült részeket.
Az elhalt szárakat teljesen a tövükig vágd vissza. Az élő szárakról csak a sérült részeket vágd le, mert ezek idővel visszanőhetnek majd, amint melegebbre fordul az idő.
A puhaszárú, fagykárt szenvedett növényeknek azonnali metszésre lehet szüksége, mert ezek szárai hajlamosabbak elrohadni. Felépülésüket folyékony tápoldattal segítheted.
Hogyan védd meg növényeidet a fagykároktól
Habár néhány esetben a fagykárt szenvedett növények még megmenthetők, általában sokkal egyszerűbb (és ésszerűbb) megoldás megelőzni a hideg okozta károkat. A cserepes növényeket értelemszerűen érdemes fagymentes helyre vinni, lehetőleg házon belülre. De mit kezdjünk azokkal a növényekkel, amik kertünkben vannak? Íme néhány tipp ahhoz, hogy hogyan védheted meg őket a fagykároktól