Enyhe fagyok, fagykár – hogyan mentsd meg, védd meg növényeid?

Enyhe fagyok, fagykár – így védekezz ellene, illetve mentsd meg növényeidet

TK, NA
hirdetes
Enyhe fagy

Hogyan lehet megmenteni a fagyott növényeket?


Enyhébb esetekben még van esély rá, hogy megmentsd fagykárt szenvedett palántáidat.


Ha egy fád kérge repedt meg a fagytól, és a seb nem képes begyógyulni, akkor óvatosan le kell vágnod a laza, repedt kéregrészt. Érdemes a seb éleit lecsiszolni egy kicsit, hogy elősegítsd a fa hegesedését. A többi fás szárú növényt úgy védheted meg a fagykártól, hogy némi vizet permetezel a leveleikre, mielőtt napfény érné őket.


A cserepes növényeket szimplán érdemes olyan helyre vinni, ahol nem éri őket közvetlen napfény.

Hacsak a fagykárt szenvedett növényeket nem viszed be otthonodba, vagy más, védett helyre, ne metszd le a sérült leveleiket és száraikat. Ezek további védelmet nyújtanak nekik a következő lehűlés idején. Várj tehát tavaszig, míg az idő melegedni kezd, és csak akkor távolítsd el róluk a sérült részeket.

hirdetes


Az elhalt szárakat teljesen a tövükig vágd vissza. Az élő szárakról csak a sérült részeket vágd le, mert ezek idővel visszanőhetnek majd, amint melegebbre fordul az idő.


A puhaszárú, fagykárt szenvedett növényeknek azonnali metszésre lehet szüksége, mert ezek szárai hajlamosabbak elrohadni. Felépülésüket folyékony tápoldattal segítheted.

Hogyan védd meg növényeidet a fagykároktól


Habár néhány esetben a fagykárt szenvedett növények még megmenthetők, általában sokkal egyszerűbb (és ésszerűbb) megoldás megelőzni a hideg okozta károkat. A cserepes növényeket értelemszerűen érdemes fagymentes helyre vinni, lehetőleg házon belülre. De mit kezdjünk azokkal a növényekkel, amik kertünkben vannak? Íme néhány tipp ahhoz, hogy hogyan védheted meg őket a fagykároktól
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-11-18

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia a hideg hónapok színes csodája. Amikor a legtöbb növény téli álmot alszik, ez a cserje virágba borul az erkélyeden vagy kertedben.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hidas kapa

fiatal kapásnövények sorművelésére alkalmas eszköz, a kapa éle két részből áll, és úgy... Tovább

alaptevékenység

a mg. üzem alapvető feladatát jelentő termelő, valamint a termelést kiszolgáló ténykedés. ... Tovább

Tovább a lexikonra
Kertészet Növényvédelem